Nyheder

Tillykke 2017

Baltic Cup (Norge)
Grandprix for Kat 1
Guld Caroline Nørgaard Winther / Colton Milton


Indendørs DM i Springning for Juniore
Nr. 7 Emilie Louise Weilsby / Quick Step


Indendørs DM i springning for Seniore
Nr. 5 Eva Kramer / Gazette Ask

DRF´s Mesterskab for kat 3 i Military
Nr 2.Thilde Strandby Møller / Silvano

DRF’s Mesterskab i springning
Kat 3
Nr 4 Selma Sofie Allerup / Whitney

DRF’s Mesterskab I Springning for Ponyhold
A-finale
Nr 2​Victoria Lora Engelbrecht Perez /Corbearg Claire
​Kristine Amalie Paulson / Ängaskogs Cooper
​Charlotte Bjørnstrup / Lady Mirah
​Marie Louise Riisgaard Kemp / Whos Spot On

Nr 5​Sara Spåbæk Johansen / Skovlands Lille Fod
​Emilie Heering / Denver
​Anna Sofie Tørnæs / Strattonstown Nearly Gone
​Selma Sofie Allerup / Whitney

B-finale
Nr 3 ​Olivia Espersen / Niles Boy
​Aenea Sara Ulrich Bøge / Clareview Skib
​Marie Espersen / Maybe Spartacus
​Jannik Gobert Lorentzen / Play Misty For Me


Sjællands Mesterskab i Springning
Kat 3.
Nr. 1 Selma Sofie Allerup / Whitney

Kat. 2
Nr. 2 Victoria Lora Engelbrecht Perez / Corbeagh Claire


Sjællands Mesterskab i Springning
Juniore
Nr 1​Kristine Amalie Paulson / Toftehøjs Justitia
Nr 2​Simone G Stæhr / Vitano
Nr 3 ​Puk Harkjær Kornbo / Fursagers Florentina
Nr 4​Sisse Pedersen Mylin / Cancaro 1
Sjællands Mesterskab I Springning
Seniorer
Nr 1​Kristine Foged / Celin 33

Distriktsmesterskab I Springning for Ponyhold
Nr 2​Victoria Lora Engelbrecht Perez / Keegan’s Duffy
​Cecilie Gryndahl Pedersen / Fürst Samuel
​Freya Starndby Møller / Forrest Fame and Fortune
​Claudia Louise Skafte Kongsbak / Salia Maree Manie´

Distriktsmesterskab I Springning for Ponyer
Kat 2
Nr 1 Freya Strandby Møller / Forrests Fame and Fortune
Nr 2 Victoria Lora Engelbrecht Perez / Keegan’s Duffy

Kat 1
Nr 2 Claudia Louise Skafte Kongsbach / Salia Meree Manie’
Nr 3 Thilde Rosenstand Bach / Sharfts Lightening Jack ​

Klubmester i Dressur for ponyer
Frederikke Stokkebro Sørensen / Nansy Søblink

Klubmester i Dressur for Heste
Marie Louise Bach Nielsen / Mahagoni II E

Klubmester i Spring for kat 3
Andrea Ryby / Tarzan

Klubmester i Spring for kat 2 & 1
Thilde Rosenstand Bach / Sharfts Lightening

Klubmester i Spring for Heste
Emma Victoria Garnell / Impressive Star