Nyheder

Tillykke 2018
DM i Spring for U-18 år
Nr. 4 Caroline Nørgaard Winter / Cairo 34

DM I spring for Ponyer
Children
Nr. 4 Victoria Engelbrecht Prerz / Leopold

Kat 3 Emilie Øvlesen / Some Journey

Kat 1 Marie Louise Riisgaard Kemp / Lucky

Baltic(Helsingborg)
Children
Nr. 3 Victoria Engelbrecht Prerz / Leopold
Juniore
Nr. 10 Sisse Pedersen Mylin / Cancaro I

Baltic(Flyinge)
Children
Nr. 7 Victoria Engelbrecht Prerz / Leopold

Baltic(Capacity)
Kat 1
Nr. 7 Thilde Strandby Møller / Attorory Goldstar
Nr. 8 Freya Strandby Møller / Attorory Rebel
Children
Nr. 9 Victoria Engelbrecht Prerz / Leopold
Juniore
Nr. 3 Simone Stæhr / Vitano
Nr. 4 Caroline Nørgaard Winter / Cairo 34
Nr. 6 Sisse Pedersen Mylin / Cancaro

Sjm I spring for U-18 år
Nr. 1 Victoria Engelbrecht Prerz / Leopold
Nr. 3 Emilie Heering / Coup De Foundre NT

Sjm I spring for kat 3
Nr. 2 Malou My Sohn Henriksen / Bakkegaarden’s Chapain

Sjm I spring for kat. 2
Nr. 1 Freya Strandby Møller / Forrests Fame and Fortune
Nr. 3 Ella Sofie Groulet / Wing It

Sjm I Dressur for kat 1
Nr. 3 Laura Ismiris / Pirato du Bois
Distriktsmeterskab I spring
Nr. 1 Anita Cordrey / Zachs Fairfight
Nr. 4 Charlotte Bjørnstrup / Texas Des Forest
Nr. 6 Cecilie Børgesen / Déesse
Nr. 6 Anna Christina Jounquieres

Distriktsmesterskab i Spring for Hold
Nr. 2 Alma Alberte Greiffenberg / Cara Mia
Chili Auscher / Calvin K
Marie Louise Riisgaard Kemp / Diamanty Di Magico Z
Victoria Engelbrecht Prerz / Leopold

Nr. 3 Laura Normann Olsen / First Lady
Rebecca Kogler / Orka
Antonie Lauuritzen Mølgaard / Marienhof´s Happy Ma Belle
Emilie Heering / Coup De Foudrent

Distriktsmeterskab I spring for kat 3
Nr. 1 Malou My Sohn Henriksen / Bakkegaarden’s Chapain


Distriktsmeterskab I spring for kat 2
Nr. 1 Caroline Broch / Oldcastle Misty
Nr. 3 Thilde Rosenstand Bach / Bessbrook Clover

Distriktsmeterskab I spring for ponyhold
Nr. 1 Amalie Sophia Laursen / Edelweis Fido
Andrea Ryby / Happy
Malou My Sohn Henriksen / Bakkegaarden’s Chapain
Jessica Holm Svensson / Golden Star

Distriktsmesterskab I Dressur for kat 3 & 2
Nr. 2 Mathilde Daniella Hammarkvist / Holmegaard’s Ringo

Klubmester i Spring for kat 3
Nr. 1 Knirke Emilie Lebeck / Fidra Star
Nr. 2 Andrea Ryby / Happy
Nr. 3 Ingrid Laursen / Korreborgs Oline

Klubmester i Spring for kat 2 & 1
Nr. 1 Caroline Broch / Oldcastle Misty
Nr. 2 Rosemarie Heering / Dupont
Nr. 3 Frederikke Stokkebro Sørensen / Nansy Søblink

Klubmester i Spring for Heste
Nr.1 Cecilie Børgesen / Deesee
Nr. 2 Sandra Lyng Madsen / Artiest H
Nr. 3 Anita Cordrey / Zachs Fairfight