Program
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævnesystem - NSR's klubstævne i dressur med klubmesterskab
|
|
Klasseoversigt |
1 LC2-B NSR CUP - A |
1 LC2-B NSR CUP - B |
2 LB2-B NSR CUP - A |
3 LA1-B Klubmesterskab NSR-CUP - A |
3 LA1-B Klubmesterskab NSR-CUP - B |
4 LA2-B - A |
5 LC2-A NSR CUP - A |
6 LB2-A NSR CUP - A |
7 LA1-A NSR CUP - A |
8 LA2-A Klubmesterskab - A |
Program
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med klubmesterskab
|
|
1 |
LC2-B NSR CUP - A
|
||
Start:Søndag kl. 09:00 Bane: 1 |
|
Dressurdommere: | |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
|
Rytter |
Klub |
|
1 |
11 |
|
Rosa - 3 |
|
Nicoline Ortving |
Nordsjællands Sportsrideklub |
2 |
16 |
|
Freja - 2 |
|
Sofie Hougaard Danesø |
Nordsjællands Sportsrideklub |
3 |
8 |
|
Petit la Rouge - 2 |
|
Emilie Rønnow Lytzen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
4 |
22 |
|
Chocolát - 3 |
|
Kristine Amalie Paulson |
Nordsjællands Sportsrideklub |
5 |
12 |
|
Jessie - 2 |
|
Clara Zeim Mortensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
6 |
28 |
|
Thers Little Luke - 3 |
|
Amalie Bundgaard |
Nordsjællands Sportsrideklub |
7 |
5 |
|
Freja - 2 |
|
Mille Christensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
8 |
29 |
|
Birkegårdens Misty - 2 |
|
Celine Bundgaard |
Nordsjællands Sportsrideklub |
9 |
44 |
|
Lady Black - 2 |
|
Ida Blegvad Motensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
10 |
10 |
|
Je'taime - 3 |
|
Mathilde Johansen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med klubmesterskab | ||
1 | LC2-B NSR CUP - B | ||
Start:Søndag kl. 10:25 Bane: 1 |
Dressurdommere: | |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 15 | Milagro - 1 | Frederikke Wiborg | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 31 | Mercedes - 1 | Sofie Rasborg | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 20 | Moonlight - 1 | Sarah Dyrstad | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 21 | Salia - 1 | Erika Henk | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 19 | Domino - 1 | Michelle Reiersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 46 | Browny - 1 | Lisa Rasch | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 13 | Karino - 1 | Nicoline Nordfjeld | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med klubmesterskab | ||
2 | LB2-B NSR CUP - A | ||
Start:Søndag kl. 11:25 Bane: 1 |
Dressurdommere: | |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 26 | Ellegaards Mr. Difficult - 1 | Tyra Winther Orton | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 44 | Lady Black - 2 | Ida Blegvad Motensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 33 | Lykkebjerggård's Regal - 1 | Marika Salmon | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 35 | Coverland Furstenlander - 1 | Simone Holck | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 46 | Browny - 1 | Lisa Rasch | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 1 | Lyngvejens Komet - 2 | Kristine Seneca Larsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 13 | Karino - 1 | Nicoline Nordfjeld | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
8 | 14 | Lord - 1 | Nora Falk Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med klubmesterskab | ||
3 | LA1-B Klubmesterskab NSR-CUP - A | ||
Start:Søndag kl. 12:30 Bane: 1 |
Dressurdommere: | |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 42 | Sweet Home's Swipper - 2 | Caroline Nygaard | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 9 | Accent - 2 | Amalie Schalburg | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 3 | Æbledalens Athos - 2 | Stine Ravn Knudsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 36 | Odbjergs Inka - 2 | Ann-Sofie Askov Lippert | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 27 | Rosengårdens Nakuma - 3 | Louise Rye Svendsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 30 | Principal Touch - 2 | Sara Emilie Kold | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 43 | Korreborg's Sanitto - 3 | Caroline Nygaard | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med klubmesterskab | ||
3 | LA1-B Klubmesterskab NSR-CUP - B | ||
Start:Søndag kl. 13:30 Bane: 1 |
Dressurdommere: | |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 26 | Ellegaards Mr. Difficult - 1 | Tyra Winther Orton | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 2 | H. W. Melinco OX - 1 | Sarah Hammer | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 24 | Hesselbjerggård Highlander - 1 | Julia Rebild | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 6 | Heri's Skywalke R Conall - 1 | Emilie Lundquist Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 14 | Lord - 1 | Nora Falk Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 38 | Look At Me - 1 | Simone Sigersted | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med klubmesterskab | ||
4 | LA2-B - A | ||
Start:Søndag kl. 14:25 Bane: 1 |
Dressurdommere: | |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 3 | Æbledalens Athos - 2 | Stine Ravn Knudsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 9 | Accent - 2 | Amalie Schalburg | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med klubmesterskab | ||
5 | LC2-A NSR CUP - A | ||
Start:Søndag kl. 14:55 Bane: 1 |
Dressurdommere: | |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 49 | Falco | Emma Nørregaard | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 50 | Ibrahim | Suzanne Prichardt | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 39 | Manhattan | Hanne Fenger Jensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 40 | Star Tapall | Sehaliah Rasmussen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 46 | Browny - 1 | Lisa Rasch | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 17 | L'Amour | Nanna Juhler | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 51 | Buskbjerggaards Hollywood | Lise Zeihm Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
8 | 47 | Nyholms Deligth | Merete Andersen Rasch | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
9 | 37 | Cékenzo I | Christina Olsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
10 | 4 | Molino | Josefine Hern | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
11 | 45 | Balto | Signe Jørgensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med klubmesterskab | ||
6 | LB2-A NSR CUP - A | ||
Start:Søndag kl. 16:00 Bane: 1 |
Dressurdommere: | |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 50 | Ibrahim | Suzanne Prichardt | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 4 | Molino | Josefine Hern | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 37 | Cékenzo I | Christina Olsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 45 | Balto | Signe Jørgensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med klubmesterskab | ||
7 | LA1-A NSR CUP - A | ||
Start:Søndag kl. 16:35 Bane: 1 |
Dressurdommere: | |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 34 | Cheval - 1 | Anja Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 41 | Chissano | Rikke Fuglsang | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 7 | Weltstern W. | Greta Leiholt | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne i dressur med klubmesterskab | ||
8 | LA2-A Klubmesterskab - A | ||
Start:Søndag kl. 17:10 Bane: 1 |
Dressurdommere: | |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 7 | Weltstern W. | Greta Leiholt | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 34 | Cheval - 1 | Anja Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 41 | Chissano | Rikke Fuglsang | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 23 | Wembly'S Highness | Trine Holm Søgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 32 | Pretty Lovely | Marie Louise Bach Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 48 | Gredstedgårds Lector | Majbritt Erika Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 25 | Nygaards Zafritto | Ditte Rasmussen | Nordsjællands Sportsrideklub |