Program
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævnesystem - NSR's Klubstævne med NSR-cup
|
|
Klasseoversigt |
1 LC2-B hest - A |
2 LB2-B hest - A |
3 LA1-B hest - A |
4 LC2-B pony - A |
4 LC2-B pony - B |
5 LB2-B pony - A |
5 LB2-B pony - B |
6 LA1-B pony - A |
6 LA1-B pony - B |
Program
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne med NSR-cup
|
|
1 |
LC2-B hest - A
|
||
Start:Lørdag kl. 09:00 Bane: 1 |
|
Dressurdommere: | |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
|
Rytter |
Klub |
|
1 |
48 |
|
Rush |
|
Astrid Bunch-Nielsen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
2 |
13 |
|
Tinky Winky |
|
Birgitte Sønderskov |
Nordsjællands Sportsrideklub |
3 |
14 |
|
Kenny |
|
Melissa Kamper |
Nordsjællands Sportsrideklub |
4 |
15 |
|
Manhattan |
|
Hanne Jensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
5 |
41 |
|
Ul Coupon Ox |
|
Karen Marie Nissen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
6 |
43 |
|
Nyholms Deligth |
|
Merete Andersen Rasch |
Nordsjællands Sportsrideklub |
7 |
44 |
|
Balto |
|
Signe Jørgensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
8 |
34 |
|
Ce'kenzo |
|
Christina Olsen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
9 |
10 |
|
Buskbjerggaards Hollywood |
|
Lise Ziehm Mortensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
10 |
12 |
|
Star Tapall |
|
Josephine Kjær Pedersen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
11 |
17 |
|
Ibrahim |
|
Suzanne Prichardt |
Nordsjællands Sportsrideklub |
12 |
28 |
|
Falco |
|
Christel Dyrstad |
Nordsjællands Sportsrideklub |
13 |
35 |
|
UL Mirabella ox |
|
Rikke Granberg Korsgaard |
Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne med NSR-cup | ||
2 | LB2-B hest - A | ||
Start:Lørdag kl. 10:35 Bane: 1 |
Dressurdommere: | |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 28 | Falco | Christel Dyrstad | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 17 | Ibrahim | Suzanne Prichardt | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 25 | Fairly's Hera | Helen Vibeke Jensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 31 | Star Tapall | Sehaliah Rasmussen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 34 | Ce'kenzo | Christina Olsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 41 | Ul Coupon Ox | Karen Marie Nissen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 44 | Balto | Signe Jørgensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne med NSR-cup | ||
3 | LA1-B hest - A | ||
Start:Lørdag kl. 11:35 Bane: 1 |
Dressurdommere: | |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 21 | Svift | Nicolas Holten Ingerslev | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 40 | Jackpot | Lene Holten Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 46 | Gavnholts Archilus | Hanne Kampp | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 19 | Weltstern W. | Greta Leiholt | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 47 | Gredstedgårds Lector | Majbritt Erika Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne med NSR-cup | ||
4 | LC2-B pony - A | ||
Start:Lørdag kl. 12:20 Bane: 1 |
Dressurdommere: | |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 26 | Petit la Rouge - 2 | Emilie Rønnow Lytzen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 5 | Hvidegårdens Je'taime - 3 | Celine Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 23 | Freja - 2 | Sofie Ørskov Wulff | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 20 | Freja - 2 | Mille Christensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 42 | Lady Black - 2 | Ida Blegvad Motensen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 36 | Møgelholts Jambo - 2 | Sebastian Knoop | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
7 | 4 | Rosa - 3 | Nicoline Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
8 | 33 | Thers Little Luke - 3 | Amalie Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
9 | 32 | Birkegårdens Misty - 2 | Celine Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
10 | 3 | Freja - 2 | Sofie Hougaard Danesø | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne med NSR-cup | ||
4 | LC2-B pony - B | ||
Start:Lørdag kl. 13:40 Bane: 1 |
Dressurdommere: | |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 45 | Browny - 1 | Lisa Rasch | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 11 | Salia - 1 | Erika Henk | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 27 | Firhøjs Nicha - 1 | Emilie Rønnow Lytzen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 7 | Milagro - 1 | Frederikke Wiborg | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 9 | Karino - 1 | Nicoline Nordfjeld | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne med NSR-cup | ||
5 | LB2-B pony - A | ||
Start:Lørdag kl. 14:35 Bane: 1 |
Dressurdommere: | |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 26 | Petit la Rouge - 2 | Emilie Rønnow Lytzen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 22 | Ll. Sludekildes Faust - 2 | Johanne Hatorp | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 32 | Birkegårdens Misty - 2 | Celine Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne med NSR-cup | ||
5 | LB2-B pony - B | ||
Start:Lørdag kl. 15:10 Bane: 1 |
Dressurdommere: | |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 45 | Browny - 1 | Lisa Rasch | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 8 | Domino - 1 | Michelle Reiersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 6 | Lord - 1 | Nora Falk Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 27 | Firhøjs Nicha - 1 | Emilie Rønnow Lytzen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne med NSR-cup | ||
6 | LA1-B pony - A | ||
Start:Lørdag kl. 15:50 Bane: 1 |
Dressurdommere: | |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 22 | Ll. Sludekildes Faust - 2 | Johanne Hatorp | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 38 | Principal Touch - 2 | Sara Emilie Kold | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 16 | Kastaniegårdens Nick - 2 | Laura Skytte Andersen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 1 | Sweet Home's Swipper - 2 | Caroline Nygaard | Nordsjællands Sportsrideklub |
Program Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne med NSR-cup | ||
6 | LA1-B pony - B | ||
Start:Lørdag kl. 16:30 Bane: 0 |
Dressurdommere: | |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | ||
1 | 30 | Look At Me - 1 | Simone Sigersted | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
2 | 18 | Lykkebjerggård's Regal - 1 | Marika Salmon | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
3 | 6 | Lord - 1 | Nora Falk Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
4 | 24 | Kildegårdens Pigall - 1 | Helene Ørskov Wulff | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
5 | 37 | Ellegaards Mr. Difficult - 1 | Tyra Winther Orton | Nordsjællands Sportsrideklub | ||
6 | 39 | Coverland Furstenlander - 1 | Simone Holck | Dyresten Rideklub |