Dressurliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævnesystem - NSR's Klubstævne med NSR-cup
|
|
Klasseoversigt |
1 LC2-B hest - A |
2 LB2-B hest - A |
3 LA1-B hest - A |
4 LC2-B pony - A |
4 LC2-B pony - B |
5 LB2-B pony - A |
6 LA1-B pony - A |
Dressurliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne med NSR-cup
|
|
1 |
LC2-B hest - A
|
||
Start:Lørdag kl. 09:00 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr |
Stævnenr |
Starttid |
Hest |
Rytter |
Klub |
1 |
49 |
09:00 |
Don Diamante |
Amalie Pepke |
Nordsjællands Sportsrideklub |
2 |
48 |
09:07 |
Rush |
Astrid Bunch-Nielsen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
3 |
13 |
09:14 |
Tinky Winky |
Birgitte Sønderskov |
Nordsjællands Sportsrideklub |
4 |
14 |
09:21 |
Kenny |
Melissa Kamper |
Nordsjællands Sportsrideklub |
5 |
15 |
09:28 |
Manhattan |
Hanne Jensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
6 |
41 |
09:35 |
Ul Coupon Ox |
Karen Marie Nissen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
7 |
43 |
09:42 |
Nyholms Deligth |
Merete Andersen Rasch |
Nordsjællands Sportsrideklub |
8 |
44 |
09:49 |
Balto |
Signe Jørgensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
9 |
34 |
09:56 |
Ce'kenzo |
Christina Olsen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
10 |
12 |
10:03 |
Star Tapall |
Josephine Kjær Pedersen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
11 |
17 |
10:10 |
Ibrahim |
Suzanne Prichardt |
Nordsjællands Sportsrideklub |
12 |
28 |
10:17 |
Falco |
Christel Dyrstad |
Nordsjællands Sportsrideklub |
13 |
35 |
10:24 |
UL Mirabella ox |
Rikke Granberg Korsgaard |
Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne med NSR-cup | ||
2 | LB2-B hest - A | ||
Start:Lørdag kl. 10:45 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 28 | 10:45 | Falco | Christel Dyrstad | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 52 | 10:52 | Oblabri | Pernille Tjellesen | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 17 | 10:59 | Ibrahim | Suzanne Prichardt | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 25 | 11:06 | Fairly's Hera | Helen Vibeke Jensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 31 | 11:13 | Star Tapall | Sehaliah Rasmussen | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 34 | 11:20 | Ce'kenzo | Christina Olsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
7 | 41 | 11:27 | Ul Coupon Ox | Karen Marie Nissen | Nordsjællands Sportsrideklub |
8 | 44 | 11:34 | Balto | Signe Jørgensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne med NSR-cup | ||
3 | LA1-B hest - A | ||
Start:Lørdag kl. 11:55 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 40 | 11:55 | Jackpot | Lene Holten Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 46 | 12:02 | Gavnholts Archilus | Hanne Kampp | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 19 | 12:09 | Weltstern W. | Greta Leiholt | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 47 | 12:16 | Gredstedgårds Lector | Majbritt Erika Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne med NSR-cup | ||
4 | LC2-B pony - A | ||
Start:Lørdag kl. 12:40 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 50 | 12:40 | P-Tim - 2 | Andrea Reimar | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 26 | 12:47 | Petit la Rouge - 2 | Emilie Rønnow Lytzen | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 5 | 12:54 | Hvidegårdens Je'taime - 3 | Celine Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 23 | 13:01 | Accent - 2 | Sofie Ørskov Wulff | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 20 | 13:08 | Freja - 2 | Mille Christensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 42 | 13:15 | Lady Black - 2 | Ida Blegvad Motensen | Nordsjællands Sportsrideklub |
7 | 36 | 13:22 | Møgelholts Jambo - 2 | Sebastian Knoop | Nordsjællands Sportsrideklub |
8 | 4 | 13:29 | Rosa - 3 | Nicoline Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub |
9 | 33 | 13:36 | Thers Little Luke - 3 | Amalie Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub |
10 | 32 | 13:43 | Birkegårdens Misty - 2 | Celine Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub |
11 | 3 | 13:50 | Freja - 2 | Sofie Hougaard Danesø | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne med NSR-cup | ||
4 | LC2-B pony - B | ||
Start:Lørdag kl. 14:10 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 45 | 14:10 | Browny - 1 | Lisa Rasch | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 11 | 14:17 | Salia - 1 | Erika Henk | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 27 | 14:24 | Firhøjs Nicha - 1 | Emilie Rønnow Lytzen | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 7 | 14:31 | Milagro - 1 | Frederikke Wiborg | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne med NSR-cup | ||
5 | LB2-B pony - A | ||
Start:Lørdag kl. 14:45 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 26 | 14:45 | Petit la Rouge - 2 | Emilie Rønnow Lytzen | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 45 | 14:52 | Browny - 1 | Lisa Rasch | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 9 | 14:59 | Karino - 1 | Nicoline Nordfjeld | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 8 | 15:06 | Domino - 1 | Michelle Reiersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 22 | 15:13 | Ll. Sludekildes Faust - 2 | Johanne Hatorp | Nordsjællands Sportsrideklub |
6 | 6 | 15:20 | Lord - 1 | Nora Falk Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
7 | 27 | 15:27 | Firhøjs Nicha - 1 | Emilie Rønnow Lytzen | Nordsjællands Sportsrideklub |
8 | 32 | 15:34 | Birkegårdens Misty - 2 | Celine Bundgaard | Nordsjællands Sportsrideklub |
Dressurliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's Klubstævne med NSR-cup | ||
6 | LA1-B pony - A | ||
Start:Lørdag kl. 15:55 Bane: 1 |
Dommere: |
Startnr | Stævnenr | Starttid | Hest | Rytter | Klub |
1 | 37 | 15:55 | Ellegaards Mr. Difficult - 1 | Tyra Winther Orton | Nordsjællands Sportsrideklub |
2 | 16 | 16:02 | Kastaniegårdens Nick - 2 | Laura Skytte Andersen | Nordsjællands Sportsrideklub |
3 | 22 | 16:09 | Ll. Sludekildes Faust - 2 | Johanne Hatorp | Nordsjællands Sportsrideklub |
4 | 18 | 16:16 | Lykkebjerggård's Regal - 1 | Marika Salmon | Nordsjællands Sportsrideklub |
5 | 39 | 16:23 | Coverland Furstenlander - 1 | Simone Holck | Dyresten Rideklub |
6 | 30 | 16:30 | Look At Me - 1 | Simone Sigersted | Nordsjællands Sportsrideklub |
7 | 38 | 16:37 | Principal Touch - 2 | Sara Emilie Kold | Nordsjællands Sportsrideklub |
8 | 24 | 16:44 | Kildegårdens Pigall - 1 | Helene Ørskov Wulff | Nordsjællands Sportsrideklub |
9 | 51 | 16:51 | Æbledalens Athos - 2 | Stine Ravn Knudsen | Aagerupgård Sportsrideklub |
10 | 6 | 16:58 | Lord - 1 | Nora Falk Madsen | Nordsjællands Sportsrideklub |
11 | 1 | 17:05 | Sweet Home's Swipper - 2 | Caroline Nygaard | Nordsjællands Sportsrideklub |