Resultater
Nordsjællands Sportsrideklub |
DRF Stævnesystem - NSR's klubstævne med NSR-CUP
|
||
Klasseoversigt |
1 LC2-B NSR-CUP Pony - A |
1 LC2-B NSR-CUP Pony - B |
2 LB2-B NSR-CUP Pony - A |
3 LA1-B NSR-CUP Pony - A |
5 LC2-B NSR-CUP Heste - A |
6 LB2-B NSR-CUP Heste - A |
7 LA1-B NSR-CUP Heste - A |
Resultatliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR-CUP
|
|
1 |
LC2-B NSR-CUP Pony - A
|
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Bettina Bergmann |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
E |
H |
C |
M |
B |
I alt |
% |
Plac |
9 |
41 |
INKA - 2 |
Silja Bjorkvin |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
151,00 |
|
|
151 |
68,636 |
1 |
10 |
37 |
SJORS - 2 |
Sofie Wulff |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
146,00 |
|
|
146 |
66,364 |
2 |
8 |
3 |
HVIDELANDSGÅRDS JE'TAIME - 3 |
Camille Christensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
143,00 |
|
|
143 |
65,000 |
3 |
2 |
2 |
HVIDELANDSGÅRDS JE'TAIME - 3 |
Cecilie Toft Bendixen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
141,00 |
|
|
141 |
64,091 |
|
5 |
1 |
ROSA - 3 |
Nicoline Ortving |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
140,00 |
|
|
140 |
63,636 |
|
6 |
11 |
HARLEKIN - 2 |
Ida Larsen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
139,00 |
|
|
139 |
63,182 |
|
7 |
8 |
VESTERGAARDS QUICK STEP - 2 |
Kristine Amalie Paulson |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
138,00 |
|
|
138 |
62,727 |
|
3 |
21 |
FLIK FLAK - 3 |
Silke Trohldal |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
133,00 |
|
|
133 |
60,455 |
|
4 |
40 |
RINGO - 3 |
Philippa Frandsen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
|
132,00 |
|
|
132 |
60,000 |
|
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR-CUP | ||
1 | LC2-B NSR-CUP Pony - B |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Bettina Bergmann |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
3 | 9 | DOMINO - 1 | Frederikke Wiborg | Nordsjællands Sportsrideklub | 151,00 | 151 | 68,636 | 1 | ||||
1 | 5 | LORD - 1 | Sofie Danesø | Nordsjællands Sportsrideklub | 147,00 | 147 | 66,818 | 2 | ||||
2 | 4 | MILAGRO - 1 | Christina M. Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 140,00 | 140 | 63,636 | |||||
6 | 18 | FURORE - 1 | Clara Rindel Haar | Nordsjællands Sportsrideklub | 138,00 | 138 | 62,727 | |||||
5 | 39 | CHANELL - 1 | Terese Langhoff | Nordsjællands Sportsrideklub | 137,00 | 137 | 62,273 | |||||
4 | 32 | GAY COUNT ZIDAN - 1 | Emilie Søndergaard | Nordsjællands Sportsrideklub | 133,00 | 133 | 60,455 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR-CUP | ||
2 | LB2-B NSR-CUP Pony - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Bettina Bergmann |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
3 | 15 | FIRHØJS NICHA - 1 | Emilie Rønnow Lytzen | Nordsjællands Sportsrideklub | 187,00 | 187 | 71,923 | 1 | ||||
6 | 36 | KILDEGÅRDENS PIGALL - 1 | Helene Ørskov Wulff | Nordsjællands Sportsrideklub | 187,00 | 187 | 71,923 | 1 | ||||
2 | 7 | JESSIE - 2 | Clara Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 169,00 | 169 | 65,000 | |||||
5 | 29 | LADY BLACK - 2 | Ida Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 161,00 | 161 | 61,923 | |||||
1 | 34 | COSMOS - 2 | Sara Skov Finnel | Nordsjællands Sportsrideklub | 150,00 | 150 | 57,692 | |||||
4 | 23 | MERCEDES - 1 | Sofie Rasborg | Nordsjællands Sportsrideklub | Opgi |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR-CUP | ||
3 | LA1-B NSR-CUP Pony - A |
Antal plac.: 1 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Bettina Bergmann |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
2 | 36 | KILDEGÅRDENS PIGALL - 1 | Helene Ørskov Wulff | Nordsjællands Sportsrideklub | 206,00 | 206 | 71,034 | 1 | ||||
3 | 33 | PRINCIPAL TOUCH - 2 | Sara Emilie Kold | Nordsjællands Sportsrideklub | 197,00 | 197 | 67,931 | |||||
1 | 15 | FIRHØJS NICHA - 1 | Emilie Rønnow Lytzen | Nordsjællands Sportsrideklub | 195,00 | 195 | 67,241 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR-CUP | ||
5 | LC2-B NSR-CUP Heste - A |
Antal plac.: 3 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Bettina Bergmann |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
5 | 27 | STENKÆRGÅRDS BAD BOY | Marie Koefoed | Nordsjællands Sportsrideklub | 152,00 | 152 | 69,091 | 1 | ||||
1 | 46 | LEKTOR | Lise Zeihm Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 148,00 | 148 | 67,273 | 2 | ||||
9 | 10 | LUCKY YOU | Merete Aistrup Dichman | Nordsjællands Sportsrideklub | 145,00 | 145 | 65,909 | 3 | ||||
6 | 35 | KAMOON DYRHAVE | Lene Holten Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 144,00 | 144 | 65,455 | |||||
8 | 30 | MANHATTAN | Lene Cronström | Nordsjællands Sportsrideklub | 138,00 | 138 | 62,727 | |||||
3 | 13 | MANHATTAN | Hanne Jensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 136,00 | 136 | 61,818 | |||||
2 | 25 | ENGKILDEGÅRDS PAIKE | Maria Fritzbøger | Nordsjællands Sportsrideklub | 133,00 | 133 | 60,455 | |||||
4 | 26 | MR. PAINTBALL | Emilie Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 133,00 | 133 | 60,455 | |||||
7 | 17 | BRUNETTE | Emma Nørregaard | Nordsjællands Sportsrideklub | Udgå |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR-CUP | ||
6 | LB2-B NSR-CUP Heste - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Bettina Bergmann |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
6 | 22 | MOLINO | Josefine Hern | Nordsjællands Sportsrideklub | 172,00 | 172 | 66,154 | 1 | ||||
1 | 10 | LUCKY YOU | Merete Aistrup Dichman | Nordsjællands Sportsrideklub | 165,00 | 165 | 63,462 | 2 | ||||
4 | 17 | BRUNETTE | Emma Nørregaard | Nordsjællands Sportsrideklub | 163,00 | 163 | 62,692 | |||||
2 | 12 | EKO RENAISSANCE | Kirstine Louise Juncher | Nordsjællands Sportsrideklub | 155,00 | 155 | 59,615 | |||||
5 | 20 | KENNY | Melissa Kamper | Nordsjællands Sportsrideklub | 144,00 | 144 | 55,385 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's klubstævne med NSR-CUP | ||
7 | LA1-B NSR-CUP Heste - A |
Antal plac.: 2 | |
Dotering: |
Dommere: | C: Bettina Bergmann |
Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | E | H | C | M | B | I alt | % | Plac |
4 | 14 | WELTSTERN W. | Greta Leiholt | Nordsjællands Sportsrideklub | 201,00 | 201 | 69,310 | 1 | ||||
5 | 24 | HUMAN EYE | Christina Fricke Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 200,00 | 200 | 68,966 | 2 | ||||
2 | 42 | DUNNEGAN | Lone Larsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 195,00 | 195 | 67,241 | |||||
3 | 28 | EMIL | Tippe Glowanja | Nordsjællands Sportsrideklub | 174,00 | 174 | 60,000 | |||||
1 | 20 | KENNY | Melissa Kamper | Nordsjællands Sportsrideklub | 166,00 | 166 | 57,241 |