Resultater
Nordsjællands Sportsrideklub |
DRF Stævnesystem - NSR's E-stævne m. Klubmesterskab
|
||
Klasseoversigt |
1 40 cm - A |
2 LD Springning Ponyer (70/60/50 cm) B3 - A |
2 LD Springning Ponyer (70/60/50 cm) B3 - B |
3 LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B3 - A |
3 LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B3 - B |
4 LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B3 - A |
4 LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B3 - B |
5 LA1* Springning Ponyer Klubmesterskab - A |
5 LA1* Springning Ponyer Klubmesterskab - B |
6 80 cm - A |
7 LD Springning Heste (90 cm) B3 - A |
8 LC Springning Heste (100 cm) B3 - A |
9 LB1* / LA1* Klubmesterskab - A |
Resultatliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne m. Klubmesterskab
|
|
1 |
40 cm - A
|
Antal plac.: 4 | Metode: B0 |
Dotering: |
Dommere: | C: Birte Mortensen |
Plac |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
Resultat |
||
Tid |
Fejl |
Runde |
||||||
3 |
6 |
48 |
ROSA - 3 |
Laura Baarts |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,000 |
0,000 |
H |
3 |
1 |
83 |
BOY - 2 |
Carla S Nielsen |
Rideklubben Egene |
1,000 |
0,000 |
H |
3 |
15 |
47 |
ROSA - 3 |
Laura Baarts |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,000 |
0,000 |
H |
3 |
10 |
32 |
MAKADO - 1 |
Emma Kaaber |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,000 |
0,000 |
H |
3 |
11 |
86 |
TARZAN - 3 |
Leonora S Nielsen |
Rideklubben Egene |
1,000 |
0,000 |
H |
3 |
2 |
85 |
TARZAN - 3 |
Leonora S Nielsen |
Rideklubben Egene |
1,000 |
0,000 |
H |
3 |
16 |
50 |
HVIDELANDSGÅRDS JE'TAIME - 3 |
Camille Bruun Christensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,000 |
0,000 |
H |
3 |
9 |
84 |
BOY |
Carla S Nielsen |
Rideklubben Egene |
1,000 |
0,000 |
H |
3 |
12 |
62 |
STENLØKKEGÅRDS RICCO - 2 |
Annika Holm Remmer |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,000 |
0,000 |
H |
3 |
13 |
88 |
IMPULS |
Emma Kofoed |
Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
1,000 |
0,000 |
H |
3 |
3 |
87 |
IMPULS |
Emma Kofoed |
Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
1,000 |
0,000 |
H |
|
5 |
34 |
HARVEST UNCOVER AGENT |
Emilie Svendsen |
Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
1,000 |
4,000 |
H |
|
14 |
35 |
HARVEST UNCOVER AGENT |
Emilie Svendsen |
Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub |
1,000 |
4,000 |
H |
|
8 |
29 |
BLIXEM - 2 |
Ida Larsen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,000 |
4,000 |
H |
|
7 |
49 |
HVIDELANDSGÅRDS JE'TAIME - 3 |
Camille Bruun Christensen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,000 |
4,000 |
H |
|
4 |
61 |
STENLØKKEGÅRDS RICCO - 2 |
Annika Holm Remmer |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,000 |
16,000 |
H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne m. Klubmesterskab | ||
2 | LD Springning Ponyer (70/60/50 cm) B3 - A |
Antal plac.: 3 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Birte Mortensen |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 8 | 75 | MISS BUTTERFLY - 2 | Laura Bober | Hesselrød Rideklub | 41,200 | 0,000 | H |
| 23,200 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 5 | 66 | MICKEY - 3 | Simone Janina Lundberg Nielsen | Dyresten Rideklub | 39,100 | 0,000 | H |
| 24,700 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 9 | 22 | HAMTARO - 2 | Freja Høyer Pedersen | Hillerød Sportsrideklub | 39,100 | 0,000 | H |
| 25,100 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 26 | RINGO - 3 | Louise Hartoft | Nordsjællands Sportsrideklub | 53,400 | 0,000 | H | |
| 39,200 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 46 | TEXI - 3 | Alexander Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 38,800 | 0,000 | H | |
| 43,500 | 0,000 | 1 | |||||
6 | 23 | BJERREGÅRDS LA'MIR - 3 | Victoria Jul Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 35,400 | 0,000 | H | |
| 40,500 | 4,000 | 1 | |||||
7 | 29 | BLIXEM - 2 | Ida Larsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 38,300 | 4,000 | H | |
3 | 27 | ZENIC - 3 | Kaisa Askov | Nordsjællands Sportsrideklub | 52,400 | 4,000 | H | |
1 | 43 | DIGELSGÅRDENS SURPRICE - 3 | Viktoria Neble Belling | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 54,500 | 4,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne m. Klubmesterskab | ||
2 | LD Springning Ponyer (70/60/50 cm) B3 - B |
Antal plac.: 2 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Birte Mortensen |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 3 | 20 | CASTLEFARM JIM - 1 | Sif Møbjerg Jørgensen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 36,100 | 0,000 | H |
| 23,800 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 2 | 56 | LORD - 1 | Nicoline Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | 38,600 | 0,000 | H |
| 27,400 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 30 | CHANELL - 1 | Olivia Kvist | Nordsjællands Sportsrideklub | 43,200 | 4,000 | H | |
5 | 31 | FURORE - 1 | Clara Rindel Haar | Nordsjællands Sportsrideklub | 43,200 | 4,000 | H | |
1 | 32 | MAKADO - 1 | Emma Kaaber | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,500 | 4,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne m. Klubmesterskab | ||
3 | LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B3 - A |
Antal plac.: 2 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Birte Mortensen |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 7 | 28 | MILLE - 3 | Frederikke Stokkebro Sørensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 34,800 | 0,000 | H |
| 28,600 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 1 | 46 | TEXI - 3 | Alexander Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 38,000 | 0,000 | H |
| 28,900 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 27 | ZENIC - 3 | Kaisa Askov | Nordsjællands Sportsrideklub | 42,000 | 0,000 | H | |
| 30,500 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 66 | MICKEY - 3 | Simone Janina Lundberg Nielsen | Dyresten Rideklub | 34,000 | 0,000 | H | |
| 36,800 | 4,000 | 1 | |||||
5 | 26 | RINGO - 3 | Louise Hartoft | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,200 | 4,000 | H | |
3 | 23 | BJERREGÅRDS LA'MIR - 3 | Victoria Jul Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 34,400 | 8,000 | H | |
6 | 43 | DIGELSGÅRDENS SURPRICE - 3 | Viktoria Neble Belling | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 72,600 | 12,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne m. Klubmesterskab | ||
3 | LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B3 - B |
Antal plac.: 4 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Birte Mortensen |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 4 | 22 | HAMTARO - 2 | Freja Høyer Pedersen | Hillerød Sportsrideklub | 37,500 | 0,000 | H |
| 27,100 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 2 | 7 | MANKEHØJS KAVAL - 2 | Sisse Pedersen Mylin | Nordsjællands Sportsrideklub | 42,800 | 0,000 | H |
| 31,200 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 9 | 42 | NALLE - 2 | Rikke Øbel | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 40,800 | 0,000 | H |
| 31,500 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 1 | 36 | SULTAN - 2 | Josephine Meyer | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 39,900 | 0,000 | H |
| 31,800 | 0,000 | 1 | |||||
11 | 68 | YASMIN - 1 | Ida Victoria Clemmensen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 39,000 | 0,000 | H | |
| 32,900 | 0,000 | 1 | |||||
7 | 39 | BEYONCE - 2 | Emma Louise Overgaard | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 41,600 | 0,000 | H | |
| 36,100 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 41 | PRIMEUR - 2 | Camille Eckert | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 45,000 | 0,000 | H | |
| 40,400 | 0,000 | 1 | |||||
14 | 40 | MISTY - 1 | Rebekka Kreutzmann | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 34,300 | 0,000 | H | |
| 29,400 | 4,000 | 1 | |||||
8 | 16 | BLUE FANCY - 2 | Cecilie Olsen | Rideklubben Falken | 40,600 | 0,000 | H | |
| 30,800 | 4,000 | 1 | |||||
12 | 31 | FURORE - 1 | Clara Rindel Haar | Nordsjællands Sportsrideklub | 35,700 | 0,000 | H | |
| 32,300 | 4,000 | 1 | |||||
16 | 30 | CHANELL - 1 | Olivia Kvist | Nordsjællands Sportsrideklub | 39,600 | 0,000 | H | |
| 35,400 | 4,000 | 1 | |||||
13 | 56 | LORD - 1 | Nicoline Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | 36,600 | 0,000 | H | |
| 42,800 | 4,000 | 1 | |||||
15 | 20 | CASTLEFARM JIM - 1 | Sif Møbjerg Jørgensen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 49,400 | 4,000 | H | |
5 | 60 | ATHOS - 2 | Maria Svane | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 51,300 | 4,000 | H | |
Opgivet | 6 | 75 | MISS BUTTERFLY - 2 | Laura Bober | Hesselrød Rideklub | H | ||
Udgået | 10 | 78 | FLINTEGÅRDENS MODESTY - 2 | Natasha Brandt | Ukendt Rideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne m. Klubmesterskab | ||
4 | LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B3 - A |
Antal plac.: 4 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Birte Mortensen |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 1 | 92 | CLEMENT MATADOR MIX - 3 | Emilie Schack | Hillerød Sportsrideklub | 40,000 | 0,000 | H |
| 22,000 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 6 | 76 | OLDCASTLE MISTY - 2 | Louise Bober | Hesselrød Rideklub | 36,600 | 0,000 | H |
| 22,700 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 8 | 12 | LISAS LAD - 2 | Emma Victoria Garnell | Nordsjællands Sportsrideklub | 35,000 | 0,000 | H |
| 23,200 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 13 | 51 | NATHALIE - 2 | Mathilde Lund Johansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 40,800 | 0,000 | H |
| 24,500 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 65 | TRENDY LADY - 2 | Cassandra Lundberg Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 35,000 | 0,000 | H | |
| 24,700 | 0,000 | 1 | |||||
14 | 36 | SULTAN - 2 | Josephine Meyer | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 39,800 | 0,000 | H | |
| 25,300 | 0,000 | 1 | |||||
16 | 7 | MANKEHØJS KAVAL - 2 | Sisse Pedersen Mylin | Nordsjællands Sportsrideklub | 44,000 | 0,000 | H | |
| 28,800 | 0,000 | 1 | |||||
15 | 41 | PRIMEUR - 2 | Camille Eckert | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 44,100 | 0,000 | H | |
| 31,500 | 0,000 | 1 | |||||
10 | 16 | BLUE FANCY - 2 | Cecilie Olsen | Rideklubben Falken | 36,100 | 0,000 | H | |
| 28,600 | 4,000 | 1 | |||||
11 | 42 | NALLE - 2 | Rikke Øbel | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 40,100 | 4,000 | H | |
3 | 60 | ATHOS - 2 | Maria Svane | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 48,300 | 4,000 | H | |
12 | 25 | LADY BLACK - 2 | Ida Blegvad Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 49,100 | 4,000 | H | |
9 | 39 | BEYONCE - 2 | Emma Louise Overgaard | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 55,600 | 4,000 | H | |
2 | 28 | MILLE - 3 | Frederikke Stokkebro Sørensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 58,900 | 4,000 | H | |
Udgået | 5 | 78 | FLINTEGÅRDENS MODESTY - 2 | Natasha Brandt | Ukendt Rideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne m. Klubmesterskab | ||
4 | LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B3 - B |
Antal plac.: 1 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Birte Mortensen |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 2 | 54 | KARINO - 1 | emilia brix froberg | Nordsjællands Sportsrideklub | 38,000 | 0,000 | H |
| 27,600 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 15 | RINEEN BOY - 1 | Ane Pedersen Mylin | Nordsjællands Sportsrideklub | 39,500 | 8,000 | H | |
1 | 68 | YASMIN - 1 | Ida Victoria Clemmensen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 72,500 | 12,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne m. Klubmesterskab | ||
5 | LA1* Springning Ponyer Klubmesterskab - A |
Antal plac.: 4 | Metode: B1 |
Dotering: |
Dommere: | C: Birgitte Kronborg |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 14 | 18 | TULLINEASKEY FEAR IDEAS - 2 | Theodor Linde | Nordsjællands Sportsrideklub | 37,600 | 0,000 | H |
| 23,900 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 5 | 9 | ALI KHAN - 3 | Julie Karoline Terp | Nordsjællands Sportsrideklub | 36,200 | 0,000 | H |
| 24,100 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 1 | 17 | ZITRUS - 3 | Julie Karoline Terp | Nordsjællands Sportsrideklub | 34,600 | 0,000 | H |
| 26,100 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 13 | 12 | LISAS LAD - 2 | Emma Victoria Garnell | Nordsjællands Sportsrideklub | 36,200 | 0,000 | H |
| 26,400 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 13 | COPPENAGH CAPPUCCINO - 3 | Carla Repp Bastiansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 37,600 | 0,000 | H | |
| 27,900 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 72 | BAKKEGAARDENS COCO CASINO - 3 | Nora Selma Krogsgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | 37,600 | 0,000 | H | |
| 28,200 | 0,000 | 1 | |||||
12 | 65 | TRENDY LADY - 2 | Cassandra Lundberg Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 35,900 | 0,000 | H | |
| 29,300 | 0,000 | 1 | |||||
9 | 53 | JESSIE - 2 | Clara Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 36,400 | 0,000 | H | |
| 30,700 | 0,000 | 1 | |||||
6 | 11 | BALLINTUBBER BEAUTY - 2 | Theodor Linde | Nordsjællands Sportsrideklub | 38,900 | 0,000 | H | |
| 30,900 | 0,000 | 1 | |||||
10 | 51 | NATHALIE - 2 | Mathilde Lund Johansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 40,500 | 0,000 | H | |
| 31,900 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 10 | SHANGAN SANTANA - 3 | Noona Wildfang Linde | Nordsjællands Sportsrideklub | 37,000 | 0,000 | H | |
| 25,000 | 4,000 | 1 | |||||
Udgået | 8 | 52 | VESTERGAARDS QUICK STEP - 2 | Kristine Amalie Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub | 38,000 | 0,000 | H |
| DIS_Udgået | 1 | ||||||
11 | 25 | LADY BLACK - 2 | Ida Blegvad Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 52,900 | 4,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne m. Klubmesterskab | ||
5 | LA1* Springning Ponyer Klubmesterskab - B |
Antal plac.: 1 | Metode: B1 |
Dotering: |
Dommere: | C: Birgitte Kronborg |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 3 | 55 | SALIA MAREE MANIÉ - 1 | Erika Henk | Nordsjællands Sportsrideklub | 36,700 | 0,000 | H |
| 27,700 | 0,000 | 1 | |||||
1 | 81 | BEIGH CASTLE - 1 | Amalie Christiane Sophie Rosenkrantz | Nordsjællands Sportsrideklub | 38,400 | 0,000 | H | |
| 28,900 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 15 | RINEEN BOY - 1 | Ane Pedersen Mylin | Nordsjællands Sportsrideklub | 39,600 | 4,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne m. Klubmesterskab | ||
6 | 80 cm - A |
Antal plac.: 2 | Metode: B0 |
Dotering: |
Dommere: | C: Birgitte Kronborg |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
3 | 7 | 33 | KENNY | Melissa Kamper | Nordsjællands Sportsrideklub | 38,900 | 0,000 | H |
3 | 8 | 38 | HEROICO | Marianne Rasmussen | Nordsjællands Sportsrideklub | 40,900 | 0,000 | H |
3 | 3 | 63 | MR. PAINTBALL | Simone Ø. Carlsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 41,700 | 0,000 | H |
2 | 37 | HEROICO | Marianne Rasmussen | Nordsjællands Sportsrideklub | 41,300 | 4,000 | H | |
1 | 79 | BALTO | Caroline Juelsholt | Nordsjællands Sportsrideklub | 53,500 | 4,000 | H | |
Udgået | 5 | 21 | TORPS MELANIE - 1 | Emilie Marker | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | H | ||
Udgået | 6 | 24 | CONTENDA | Emilie Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | H | ||
Udgået | 4 | 14 | TJALFE | Mie Kramer Madsen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne m. Klubmesterskab | ||
7 | LD Springning Heste (90 cm) B3 - A |
Antal plac.: 3 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Birgitte Kronborg |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 6 | 19 | CHARISMA | Mette Gerd Jensen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 39,100 | 0,000 | H |
| 26,700 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 9 | 33 | KENNY | Melissa Kamper | Nordsjællands Sportsrideklub | 37,200 | 0,000 | H |
| 28,100 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 5 | 70 | JENNY | Louise Heitmann | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 49,300 | 4,000 | H |
7 | 21 | TORPS MELANIE - 1 | Emilie Marker | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 61,400 | 4,000 | H | |
1 | 82 | SWIFT | Nicolas Holten Ingerslev | Gribskov Rideklub | 56,100 | 8,000 | H | |
2 | 77 | CASSIOPEIA | Louise Schødt | Nordsjællands Sportsrideklub | 71,100 | 12,000 | H | |
Udgået | 8 | 24 | CONTENDA | Emilie Mortensen | Nordsjællands Sportsrideklub | H | ||
Udgået | 4 | 67 | ZENTURI | Malou Lauritsen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | H | ||
Udgået | 3 | 79 | BALTO | Caroline Juelsholt | Nordsjællands Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne m. Klubmesterskab | ||
8 | LC Springning Heste (100 cm) B3 - A |
Antal plac.: 2 | Metode: B3 |
Dotering: |
Dommere: | C: Birgitte Kronborg |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 7 | 57 | LUCKY YOU | Merete Aistrup Dichman | Nordsjællands Sportsrideklub | 48,500 | 0,000 | H |
| 28,900 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 1 | 91 | LILY | Fie Sarah Schak | Hillerød Sportsrideklub | 40,500 | 0,000 | H |
| 30,500 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 93 | LEOPOLD | Rasmine Laudrup | Nordsjællands Sportsrideklub | 41,200 | 0,000 | H | |
| 26,400 | 4,000 | 1 | |||||
6 | 19 | CHARISMA | Mette Gerd Jensen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 39,900 | 4,000 | H | |
3 | 80 | BEQUICKLEY | Amanda Juliane Mette Rosenkrantz | Nordsjællands Sportsrideklub | 55,500 | 8,000 | H | |
4 | 77 | CASSIOPEIA | Louise Schødt | Nordsjællands Sportsrideklub | 92,200 | 24,000 | H | |
Udgået | 5 | 74 | PEGASE DE LA VALLEE | Ditte Roost Robl | Nordsjællands Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's E-stævne m. Klubmesterskab | ||
9 | LB1* / LA1* Klubmesterskab - A |
Antal plac.: 4 | Metode: B1 |
Dotering: |
Dommere: | C: Birgitte Kronborg |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 14 | 8 | CARLTON HOMEBOY | Tina Dufour | Nordsjællands Sportsrideklub | 41,200 | 0,000 | H |
| 29,200 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 13 | 59 | CHICO 606 | Anna Christina de Jonquieres | Nordsjællands Sportsrideklub | 37,000 | 0,000 | H |
| 30,800 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 2 | 3 | CIRKELINE H. | Iben Dinsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 41,100 | 0,000 | H |
| 30,900 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 1 | 6 | QUINTHAGO | Tina Dufour | Nordsjællands Sportsrideklub | 46,300 | 0,000 | H |
| 33,100 | 0,000 | 1 | |||||
15 | 1 | KASSIMIR | Iben Dinsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 39,300 | 0,000 | H | |
| 28,300 | 4,000 | 1 | |||||
12 | 58 | DIA-METER | Michaela Søe Nielsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 37,100 | 0,000 | H | |
| 31,500 | 4,000 | 1 | |||||
16 | 89 | UT KILLERIMAGE | Linda Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 39,900 | 0,000 | H | |
| 31,800 | 4,000 | 1 | |||||
5 | 80 | BEQUICKLEY | Amanda Juliane Mette Rosenkrantz | Nordsjællands Sportsrideklub | 40,400 | 0,000 | H | |
| 36,100 | 4,000 | 1 | |||||
11 | 57 | LUCKY YOU | Merete Aistrup Dichman | Nordsjællands Sportsrideklub | 41,400 | 0,000 | H | |
| 47,300 | 4,000 | 1 | |||||
Udgået | 9 | 4 | DÉSIRÉ PETIT | Peter Børgesen | Nordsjællands Sportsrideklub | 37,200 | 0,000 | H |
| DIS_Udgået | 1 | ||||||
Udgået | 10 | 5 | CATERPILLAR | Natalie Storm Pratelli | Nordsjællands Sportsrideklub | 41,600 | 0,000 | H |
| DIS_Udgået | 1 | ||||||
8 | 2 | LANTHANID | Christina Olsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 37,800 | 4,000 | H | |
3 | 64 | DYAMANDER JHX | Linda Petersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 54,800 | 4,000 | H | |
6 | 90 | HERMES 120 | Kira Krogsgaard | Nordsjællands Sportsrideklub | 55,700 | 4,000 | H | |
Opgivet | 7 | 74 | PEGASE DE LA VALLEE | Ditte Roost Robl | Nordsjællands Sportsrideklub | H | ||
Udgået | 4 | 93 | LEOPOLD | Rasmine Laudrup | Nordsjællands Sportsrideklub | H |