Resultater
Nordsjællands Sportsrideklub |
DRF Stævnesystem - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv
|
||
Klasseoversigt |
1 LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B0 - A |
2 LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - A |
2 LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - B |
2 LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - C |
3 LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 - A |
3 LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 - B |
3 LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 - C |
4 LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) A - A |
4 LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) A - B |
4 LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) A - C |
5 MB2** Springning Ponyer HERI Cup kvalifiation B4 - A |
5 MB2** Springning Ponyer HERI Cup kvalifiation B4 - B |
5 MB2** Springning Ponyer HERI Cup kvalifiation B4 - C |
6 LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B0 - A |
7 LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - A |
7 LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - B |
8 LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) A - A |
8 LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) A - B |
9 MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) B4 - A |
10 LA2** Springning Ponyer Individuelt Distriktsmesterskab B12 - A |
10 LA2** Springning Ponyer Individuelt Distriktsmesterskab B12 - B |
10 LA2** Springning Ponyer Individuelt Distriktsmesterskab B12 - C |
Resultatliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv
|
|
1 |
LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B0 - A
|
Antal plac.: 2 | Metode: B0 |
Dotering: |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
Resultat |
||
Tid |
Fejl |
Runde |
||||||
3 |
2 |
50 |
DONNA N. - 3 |
Emma Kofoed |
Nordsjællands Sportsrideklub |
69,790 |
0,000 |
H |
3 |
4 |
59 |
STENLØKKEGÅRDS RICCO - 2 |
Annika Holm Remmer |
Nordsjællands Sportsrideklub |
72,290 |
0,000 |
H |
3 |
3 |
59 |
STENLØKKEGÅRDS RICCO - 2 |
Annika Holm Remmer |
Nordsjællands Sportsrideklub |
72,770 |
0,000 |
H |
|
5 |
55 |
KARINO - 1 |
Mathilde Lund Johansen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
67,970 |
4,000 |
H |
|
1 |
51 |
ROSA - 3 |
Mette Larsen |
Nordsjællands Sportsrideklub |
72,610 |
4,000 |
H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
2 | LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - A |
Antal plac.: 2 | Metode: B4 |
Dotering: 300, 250, 200, 150, 125, 125 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 5 | 53 | TEXI - 3 | Alexander Nicholas Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 54,970 | 0,000 | H |
| 33,490 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 3 | 13 | WOODFIELD PRINCESS - 3 | Emma Gradischinig | Slangerup-Lynge Rideklub | 49,950 | 0,000 | H |
| 34,660 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 17 | DORTHEALYST BALLERINA - 3 | Olivia Hundborg Dresler | Capacity Showjumping Center | 50,880 | 0,000 | H | |
| 41,910 | 0,000 | 1 | |||||
6 | 50 | DONNA N. - 3 | Emma Kofoed | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,260 | 0,000 | H | |
| 46,770 | 0,000 | 1 | |||||
1 | 41 | SØGÅRDS SPEEDY - 3 | Cecilie König | Rideklubben Frederiksborg | 51,280 | 0,000 | H | |
| 73,000 | 10,000 | 1 | |||||
Udgået | 7 | 36 | ZITRUS - 3 | Olivia Hundborg Dresler | Capacity Showjumping Center | 55,580 | 0,000 | H |
| DIS_Udgået | 1 | ||||||
Opgivet | 4 | 46 | MILLION DOLLAR BABY - 3 | Alma Alberte Greiffenberg | Nordsjællands Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
2 | LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - B |
Antal plac.: 2 | Metode: B4 |
Dotering: 300, 250, 200, 150, 125, 125 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 3 | 26 | BIBI - 2 | laura meier | Tattersall Pony Rideklub | 58,170 | 0,000 | H |
| 32,620 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 1 | 66 | QUALITY - 2 | Cecilie Høj Rasmussen | Nordsjællands Sportsrideklub | 56,750 | 0,000 | H |
| 39,750 | 0,000 | 1 | |||||
6 | 60 | KLOSTERSKOVENS LUKAS - 2 | Elisabeth Larsen | Sportsrideklubben | 63,140 | 0,000 | H | |
| 79,510 | 17,000 | 1 | |||||
5 | 75 | PRINS KASHMIR - 2 | Annika Skjødt | Hillerød Sportsrideklub | 52,430 | 8,000 | H | |
Udgået | 2 | 38 | ULAN - 2 | dina niemann pedersen | Slangerup-Lynge Rideklub | H | ||
Udgået | 4 | 56 | IVANHOE IV - 2 | Silja Bjørkvin | Nordsjællands Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
2 | LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - C |
Antal plac.: 2 | Metode: B4 |
Dotering: 300, 250, 200, 150, 125, 125 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 3 | 54 | LORD - 1 | Nicoline Schermann Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | 58,490 | 0,000 | H |
| 37,790 | 0,000 | 1 | |||||
Udgået | 1 | 21 | ATHENA - 1 | Lærke Rosenlund Nielsen | Sportsrideklubben | 53,840 | 0,000 | H |
| DIS_Udgået | 1 | ||||||
8 | 19 | SUPREME COMMANDER - 1 | charlotte Bjørnstrup | Gentofte Rideklub | 63,360 | 4,000 | H | |
5 | 55 | KARINO - 1 | Mathilde Lund Johansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 67,240 | 4,000 | H | |
2 | 48 | DÜCELL - 1 | Clara Hughes | Ørnebjerg Køre- Og Rideforening | 73,950 | 5,000 | H | |
Udgået | 6 | 11 | TOFTEGÅRDENS ALCAZAR - 1 | Ellen Miland Peytz | Birkerød Rideforening | H | ||
Udgået | 7 | 34 | MOLINA VESTERLUND - 1 | Annesofie Bretton-meyer | Capacity Showjumping Center | H | ||
Udgået | 4 | 49 | BYKÆRS SKYDER - 1 | Sarah Gradischnig | Slangerup-Lynge Rideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
3 | LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 - A |
Antal plac.: 2 | Metode: B4 |
Dotering: 300, 250, 200, 150, 125, 125 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 5 | 40 | HAPPY - 3 | Marie Louise Riisgaard Kemp | Rideklubben Egene | 50,240 | 0,000 | H |
| 25,170 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 1 | 13 | WOODFIELD PRINCESS - 3 | Emma Gradischinig | Slangerup-Lynge Rideklub | 48,200 | 0,000 | H |
| 28,450 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 41 | SØGÅRDS SPEEDY - 3 | Cecilie König | Rideklubben Frederiksborg | 48,220 | 0,000 | H | |
| 32,500 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 36 | ZITRUS - 3 | Olivia Hundborg Dresler | Capacity Showjumping Center | 69,440 | 7,000 | H | |
Udgået | 2 | 46 | MILLION DOLLAR BABY - 3 | Alma Alberte Greiffenberg | Nordsjællands Sportsrideklub | H | ||
Udgået | 6 | 53 | TEXI - 3 | Alexander Nicholas Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
3 | LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 - B |
Antal plac.: 2 | Metode: B4 |
Dotering: 300, 250, 200, 150, 125, 125 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 2 | 76 | DROMARD SNOWDROP - 2 | Josefine Lundsgaard | Capacity Showjumping Center | 52,440 | 0,000 | H |
| 25,630 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 3 | 66 | QUALITY - 2 | Cecilie Høj Rasmussen | Nordsjællands Sportsrideklub | 57,090 | 0,000 | H |
| 30,900 | 0,000 | 1 | |||||
8 | 43 | TOOJOUR - 2 | josephine Andersen | Karlslunde Rideklub | 52,440 | 0,000 | H | |
| 31,250 | 0,000 | 1 | |||||
1 | 75 | PRINS KASHMIR - 2 | Annika Skjødt | Hillerød Sportsrideklub | 47,470 | 0,000 | H | |
| 32,940 | 0,000 | 1 | |||||
Udgået | 5 | 26 | BIBI - 2 | laura meier | Tattersall Pony Rideklub | 50,040 | 0,000 | H |
| DIS_Udgået | 1 | ||||||
4 | 38 | ULAN - 2 | dina niemann pedersen | Slangerup-Lynge Rideklub | 70,120 | 11,000 | H | |
Udgået | 7 | 56 | IVANHOE IV - 2 | Silja Bjørkvin | Nordsjællands Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
3 | LB2** Springning Ponyer (90/80/70 cm) B4 - C |
Antal plac.: 4 | Metode: B4 |
Dotering: 300, 250, 200, 150, 125, 125 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 13 | 58 | MY LITTLE HOLLY - 1 | Kristine Amalie Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub | 51,150 | 0,000 | H |
| 27,370 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 6 | 54 | LORD - 1 | Nicoline Schermann Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | 56,760 | 0,000 | H |
| 31,340 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 4 | 11 | TOFTEGÅRDENS ALCAZAR - 1 | Ellen Miland Peytz | Birkerød Rideforening | 54,080 | 0,000 | H |
| 31,870 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 2 | 69 | YASSER - 1 | Josefine Folman Bach | Rideklubben Frederiksborg | 59,010 | 0,000 | H |
| 33,390 | 0,000 | 1 | |||||
5 | 19 | SUPREME COMMANDER - 1 | charlotte Bjørnstrup | Gentofte Rideklub | 49,970 | 0,000 | H | |
| 59,850 | 17,000 | 1 | |||||
8 | 27 | ATTYRORY SHADES OF GREY - 1 | Nathalie Blach | Capacity Showjumping Center | 60,280 | 1,000 | H | |
9 | 45 | SALIA MAREE MANIÉ - 1 | Regitze Greiffenberg | Nordsjællands Sportsrideklub | 51,600 | 4,000 | H | |
10 | 67 | RINEEN BOY - 1 | Sisse Pedersen Mylin | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,500 | 5,000 | H | |
Udgået | 11 | 3 | TRANHOLMS CHILANO - 1 | Nicoline Szymanski Vermundsen | Hvidovre Avedøre Rideklub | H | ||
Opgivet | 14 | 21 | ATHENA - 1 | Lærke Rosenlund Nielsen | Sportsrideklubben | H | ||
Udgået | 12 | 34 | MOLINA VESTERLUND - 1 | Annesofie Bretton-meyer | Capacity Showjumping Center | H | ||
Udgået | 3 | 48 | DÜCELL - 1 | Clara Hughes | Ørnebjerg Køre- Og Rideforening | H | ||
Udgået | 7 | 49 | BYKÆRS SKYDER - 1 | Sarah Gradischnig | Slangerup-Lynge Rideklub | H | ||
Udgået | 1 | 29 | KLINTLYS MISS JUNE - 1 | Emilie Dahl Johansen | Maarum Rideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
4 | LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) A - A |
Antal plac.: 2 | Metode: A |
Dotering: 300, 250, 200, 150, 125, 125 |
Dommere: | C: Marie-Louise Elming |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 2 | 7 | ALI KHAN - 3 | Julie Karoline Terp | Hillerød Sportsrideklub | 52,840 | 0,000 | H |
2 | 3 | 40 | HAPPY - 3 | Marie Louise Riisgaard Kemp | Rideklubben Egene | 53,680 | 0,000 | H |
7 | 24 | KULLTORPS BATMAN - 3 | Julie Karoline Terp | Hillerød Sportsrideklub | 53,980 | 0,000 | H | |
6 | 30 | EDELWEIS FIDO - 3 | laura christiansen | Slangerup-Lynge Rideklub | 57,690 | 0,000 | H | |
5 | 35 | SPIRIT - 3 | Emma Gradischinig | Slangerup-Lynge Rideklub | 58,810 | 0,000 | H | |
4 | 16 | COPPENAGH CAPPUCCINO - 3 | Carla Repp Bastiansen | Hillerød Sportsrideklub | 83,940 | 4,000 | H | |
1 | 70 | ZOFFI - 3 | Alberte Folman Bach | Rideklubben Frederiksborg | 78,580 | 8,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
4 | LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) A - B |
Antal plac.: 2 | Metode: A |
Dotering: 300, 250, 200, 150, 125, 125 |
Dommere: | C: David Jacobsohn |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 2 | 14 | MERRY MUSIC - 2 | Gustav Christian Jacobsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 53,820 | 0,000 | H |
2 | 1 | 68 | LOTTE - 2 | Andreas Holm | Rideklubben Frederiksborg | 56,860 | 0,000 | H |
4 | 31 | KARLIEN - 2 | Sarah Gradischnig | Slangerup-Lynge Rideklub | 59,640 | 0,000 | H | |
5 | 32 | OLDCASTLE MISTY - 2 | Louise Bober | Nordsjællands Sportsrideklub | 59,760 | 0,000 | H | |
3 | 42 | CORBEAGH CLAIRE - 2 | Noona Wildfang Linde | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,530 | 0,000 | H | |
8 | 44 | ORCHID'S VINCE - 2 | Sofie Kruhl Jensen | Birkerød Rideforening | 64,840 | 4,000 | H | |
7 | 57 | VESTERGAARDS QUICK STEP - 2 | Kristine Amalie Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub | 71,810 | 4,000 | H | |
6 | 43 | TOOJOUR - 2 | josephine Andersen | Karlslunde Rideklub | 70,140 | 16,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
4 | LA2** Springning Ponyer (100/90/80 cm) A - C |
Antal plac.: 3 | Metode: A |
Dotering: 300, 250, 200, 150, 125, 125 |
Dommere: | C: David Jacobsohn |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 11 | 64 | DESTENY II - 1 | Emilie Louise Weilsby | Nordsjællands Sportsrideklub | 58,400 | 0,000 | H |
2 | 9 | 5 | KILTALE DIRTY HARRY - 1 | Mathilde Steiness | Hillerød Sportsrideklub | 71,200 | 0,000 | H |
3 | 10 | 58 | MY LITTLE HOLLY - 1 | Kristine Amalie Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,180 | 4,000 | H |
5 | 8 | FREE LEE - 1 | Tanja Edvardsen | Kongelundens Rideklub | 67,570 | 4,000 | H | |
2 | 27 | ATTYRORY SHADES OF GREY - 1 | Nathalie Blach | Capacity Showjumping Center | 72,810 | 4,000 | H | |
3 | 65 | RUBY GOLD II - 1 | Rikke N. Andersen | Søborggård Rideklub | 74,470 | 4,000 | H | |
4 | 39 | MAAM BOY - 1 | Mathilde Steiness | Hillerød Sportsrideklub | 64,350 | 8,000 | H | |
6 | 69 | YASSER - 1 | Josefine Folman Bach | Rideklubben Frederiksborg | 67,150 | 8,000 | H | |
Opgivet | 1 | 67 | RINEEN BOY - 1 | Sisse Pedersen Mylin | Nordsjællands Sportsrideklub | H | ||
Udgået | 7 | 3 | TRANHOLMS CHILANO - 1 | Nicoline Szymanski Vermundsen | Hvidovre Avedøre Rideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
5 | MB2** Springning Ponyer HERI Cup kvalifiation B4 - A |
Antal plac.: 2 | Metode: B4 |
Dotering: 500, 400, 300, 200, 150, 150 |
Dommere: | C: David Jacobsohn |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 1 | 7 | ALI KHAN - 3 | Julie Karoline Terp | Hillerød Sportsrideklub | 45,580 | 0,000 | H |
| 30,930 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 2 | 63 | SHANGAN SANTANA - 3 | Emilie Louise Weilsby | Nordsjællands Sportsrideklub | 51,340 | 0,000 | H |
| 32,420 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 16 | COPPENAGH CAPPUCCINO - 3 | Carla Repp Bastiansen | Hillerød Sportsrideklub | 53,130 | 0,000 | H | |
| 33,420 | 0,000 | 1 | |||||
6 | 24 | KULLTORPS BATMAN - 3 | Julie Karoline Terp | Hillerød Sportsrideklub | 46,170 | 0,000 | H | |
| 35,290 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 30 | EDELWEIS FIDO - 3 | laura christiansen | Slangerup-Lynge Rideklub | 53,730 | 0,000 | H | |
| 45,770 | 4,000 | 1 | |||||
5 | 35 | SPIRIT - 3 | Emma Gradischinig | Slangerup-Lynge Rideklub | 38,800 | 4,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
5 | MB2** Springning Ponyer HERI Cup kvalifiation B4 - B |
Antal plac.: 2 | Metode: B4 |
Dotering: 500, 400, 300, 200, 150, 150 |
Dommere: | C: David Jacobsohn |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 4 | 57 | VESTERGAARDS QUICK STEP - 2 | Kristine Amalie Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub | 48,940 | 0,000 | H |
| 33,180 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 3 | 62 | JUST MALONE - 2 | Emilie Louise Weilsby | Nordsjællands Sportsrideklub | 44,800 | 0,000 | H |
| 33,910 | 0,000 | 1 | |||||
5 | 14 | MERRY MUSIC - 2 | Gustav Christian Jacobsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 50,860 | 0,000 | H | |
| 40,440 | 4,000 | 1 | |||||
1 | 68 | LOTTE - 2 | Andreas Holm | Rideklubben Frederiksborg | 47,720 | 4,000 | H | |
6 | 31 | KARLIEN - 2 | Sarah Gradischnig | Slangerup-Lynge Rideklub | 49,940 | 4,000 | H | |
2 | 42 | CORBEAGH CLAIRE - 2 | Noona Wildfang Linde | Nordsjællands Sportsrideklub | 49,960 | 4,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
5 | MB2** Springning Ponyer HERI Cup kvalifiation B4 - C |
Antal plac.: 2 | Metode: B4 |
Dotering: 500, 400, 300, 200, 150, 150 |
Dommere: | C: David Jacobsohn |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 3 | 61 | JEFFIE CARWYN - 1 | Anna Victoria Weilsby | Nordsjællands Sportsrideklub | 49,710 | 0,000 | H |
| 34,960 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 5 | 8 | FREE LEE - 1 | Tanja Edvardsen | Kongelundens Rideklub | 53,330 | 0,000 | H |
| 41,260 | 0,000 | 1 | |||||
6 | 15 | DRAMBUIE 9 - 1 | Louise Rye Svendsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 50,140 | 0,000 | H | |
| 44,080 | 0,000 | 1 | |||||
1 | 39 | MAAM BOY - 1 | Mathilde Steiness | Hillerød Sportsrideklub | 48,240 | 0,000 | H | |
| 47,120 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 65 | RUBY GOLD II - 1 | Rikke N. Andersen | Søborggård Rideklub | 49,280 | 4,000 | H | |
2 | 23 | FALAZA - 1 | Phillippa W. Linde | Nordsjællands Sportsrideklub | 50,830 | 4,000 | H | |
7 | 5 | KILTALE DIRTY HARRY - 1 | Mathilde Steiness | Hillerød Sportsrideklub | 51,060 | 12,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
6 | LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) B0 - A |
Antal plac.: 8 | Metode: B0 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte Gammeljord de Jonquieres |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
3 | 8 | 49 | BYKÆRS SKYDER - 1 | Sarah Gradischnig | Slangerup-Lynge Rideklub | 50,400 | 0,000 | H |
3 | 5 | 59 | STENLØKKEGÅRDS RICCO - 2 | Annika Holm Remmer | Nordsjællands Sportsrideklub | 56,700 | 0,000 | H |
3 | 10 | 47 | TAMICO - 1 | Carla Repp Bastiansen | Hillerød Sportsrideklub | 59,500 | 0,000 | H |
3 | 7 | 77 | CONNIE LAITH - 1 | Emilie Heering | Ukendt Rideklub 1 | 60,500 | 0,000 | H |
3 | 6 | 60 | KLOSTERSKOVENS LUKAS - 2 | Elisabeth Larsen | Sportsrideklubben | 60,700 | 0,000 | H |
3 | 1 | 36 | ZITRUS - 3 | Olivia Hundborg Dresler | Capacity Showjumping Center | 61,400 | 0,000 | H |
3 | 3 | 59 | STENLØKKEGÅRDS RICCO - 2 | Annika Holm Remmer | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,000 | 0,000 | H |
3 | 2 | 52 | ROSA - 3 | Camille Bruun Christensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 65,900 | 0,000 | H |
4 | 56 | IVANHOE IV - 2 | Silja Bjørkvin | Nordsjællands Sportsrideklub | 79,000 | 8,000 | H | |
11 | 55 | KARINO - 1 | Mathilde Lund Johansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,400 | 12,000 | H | |
9 | 18 | LEE LAD - 1 | Marie Brix Saksager | Stutsborg Rideklub | 72,600 | 12,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
7 | LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - A |
Antal plac.: 3 | Metode: B4 |
Dotering: 300, 250, 200, 150, 125 |
Dommere: | C: Anne Birgitte Gammeljord de Jonquieres |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 5 | 13 | WOODFIELD PRINCESS - 3 | Emma Gradischinig | Slangerup-Lynge Rideklub | 45,700 | 0,000 | H |
| 26,200 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 10 | 26 | BIBI - 2 | laura meier | Tattersall Pony Rideklub | 50,900 | 0,000 | H |
| 26,900 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 7 | 80 | FANTAZY - 2 | Nadia Rosendahl Christensen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 44,400 | 0,000 | H |
| 27,800 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 53 | TEXI - 3 | Alexander Nicholas Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 51,400 | 0,000 | H | |
| 28,600 | 0,000 | 1 | |||||
1 | 6 | FRK. FINE - 3 | Lea Lillelund Schou | Hvidovre Avedøre Rideklub | 52,400 | 0,000 | H | |
| 29,400 | 0,000 | 1 | |||||
11 | 38 | ULAN - 2 | dina niemann pedersen | Slangerup-Lynge Rideklub | 47,200 | 0,000 | H | |
| 38,000 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 17 | DORTHEALYST BALLERINA - 3 | Olivia Hundborg Dresler | Capacity Showjumping Center | 51,300 | 0,000 | H | |
| 39,200 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 40 | HAPPY - 3 | Marie Louise Riisgaard Kemp | Rideklubben Egene | 50,800 | 4,000 | H | |
6 | 50 | DONNA N. - 3 | Emma Kofoed | Nordsjællands Sportsrideklub | 53,300 | 4,000 | H | |
Opgivet | 9 | 60 | KLOSTERSKOVENS LUKAS - 2 | Elisabeth Larsen | Sportsrideklubben | H | ||
Udgået | 8 | 79 | PELÉ - 2 | Malou Hegelund Carlsen | Lollands Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
7 | LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - B |
Antal plac.: 2 | Metode: B4 |
Dotering: 300, 250, 200, 150, 125 |
Dommere: | C: Anne Birgitte Gammeljord de Jonquieres |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 4 | 47 | TAMICO - 1 | Carla Repp Bastiansen | Hillerød Sportsrideklub | 53,100 | 0,000 | H |
| 33,000 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 3 | 55 | KARINO - 1 | Mathilde Lund Johansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 47,500 | 0,000 | H |
| 33,300 | 0,000 | 1 | |||||
6 | 49 | BYKÆRS SKYDER - 1 | Sarah Gradischnig | Slangerup-Lynge Rideklub | 46,300 | 0,000 | H | |
| 33,700 | 0,000 | 1 | |||||
5 | 22 | SEBASTIAN - 1 | Lisa Kaplan Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 49,300 | 0,000 | H | |
| 33,700 | 0,000 | 1 | |||||
7 | 45 | SALIA MAREE MANIÉ - 1 | Regitze Greiffenberg | Nordsjællands Sportsrideklub | 47,600 | 0,000 | H | |
| 35,200 | 0,000 | 1 | |||||
1 | 77 | CONNIE LAITH - 1 | Emilie Heering | Ukendt Rideklub 1 | 60,000 | 4,000 | H | |
2 | 67 | RINEEN BOY - 1 | Sisse Pedersen Mylin | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,700 | 4,000 | H | |
8 | 18 | LEE LAD - 1 | Marie Brix Saksager | Stutsborg Rideklub | 69,200 | 12,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
8 | LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) A - A |
Antal plac.: 4 | Metode: A |
Dotering: 300, 250, 200, 150, 125 |
Dommere: | C: Anne Birgitte Gammeljord de Jonquieres |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 3 | 6 | FRK. FINE - 3 | Lea Lillelund Schou | Hvidovre Avedøre Rideklub | 50,380 | 0,000 | H |
2 | 4 | 24 | KULLTORPS BATMAN - 3 | Julie Karoline Terp | Hillerød Sportsrideklub | 50,900 | 0,000 | H |
3 | 13 | 10 | KOMET - 2 | Annesofie Bretton-meyer | Capacity Showjumping Center | 53,620 | 0,000 | H |
4 | 12 | 44 | ORCHID'S VINCE - 2 | Sofie Kruhl Jensen | Birkerød Rideforening | 54,890 | 0,000 | H |
2 | 13 | WOODFIELD PRINCESS - 3 | Emma Gradischinig | Slangerup-Lynge Rideklub | 54,900 | 0,000 | H | |
11 | 26 | BIBI - 2 | laura meier | Tattersall Pony Rideklub | 54,920 | 0,000 | H | |
10 | 31 | KARLIEN - 2 | Sarah Gradischnig | Slangerup-Lynge Rideklub | 54,930 | 0,000 | H | |
1 | 40 | HAPPY - 3 | Marie Louise Riisgaard Kemp | Rideklubben Egene | 55,400 | 0,000 | H | |
14 | 72 | SILAS - 2 | Emma Pietta Schou | Karlslunde Rideklub | 58,920 | 0,000 | H | |
9 | 43 | TOOJOUR - 2 | josephine Andersen | Karlslunde Rideklub | 62,110 | 0,000 | H | |
5 | 80 | FANTAZY - 2 | Nadia Rosendahl Christensen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 52,200 | 4,000 | H | |
8 | 76 | DROMARD SNOWDROP - 2 | Josefine Lundsgaard | Capacity Showjumping Center | 53,040 | 4,000 | H | |
7 | 71 | WAKELYS MINI ME - 2 | Emma Pietta Schou | Karlslunde Rideklub | 61,610 | 4,000 | H | |
Udgået | 6 | 79 | PELÉ - 2 | Malou Hegelund Carlsen | Lollands Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
8 | LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) A - B |
Antal plac.: 2 | Metode: A |
Dotering: 300, 250, 200, 150, 125 |
Dommere: | C: Anne Birgitte Gammeljord de Jonquieres |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 1 | 81 | FLANDERNHOF´S SUNNY BOY - 1 | Pernille Christiansen | Slangerup-Lynge Rideklub | 57,800 | 0,000 | H |
2 | 5 | 45 | SALIA MAREE MANIÉ - 1 | Regitze Greiffenberg | Nordsjællands Sportsrideklub | 58,970 | 0,000 | H |
3 | 65 | RUBY GOLD II - 1 | Rikke N. Andersen | Søborggård Rideklub | 60,800 | 0,000 | H | |
4 | 54 | LORD - 1 | Nicoline Schermann Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | 6,020 | 4,000 | H | |
6 | 22 | SEBASTIAN - 1 | Lisa Kaplan Hansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,790 | 4,000 | H | |
7 | 37 | FRIIS MAESTRO - 1 | Pernille Christiansen | Slangerup-Lynge Rideklub | 67,780 | 4,000 | H | |
2 | 78 | SPOOGIE - 1 | Lisa Rasch | Hesselrød Rideklub | 88,930 | 19,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
9 | MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) B4 - A |
Antal plac.: 4 | Metode: B4 |
Dotering: 400, 300, 250, 200, 150, 150 |
Dommere: | C: David Jacobsohn |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 1 | 63 | SHANGAN SANTANA - 3 | Emilie Louise Weilsby | Nordsjællands Sportsrideklub | 55,430 | 0,000 | H |
| 31,620 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 2 | 24 | KULLTORPS BATMAN - 3 | Julie Karoline Terp | Hillerød Sportsrideklub | 45,730 | 0,000 | H |
| 33,350 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 10 | 62 | JUST MALONE - 2 | Emilie Louise Weilsby | Nordsjællands Sportsrideklub | 51,840 | 0,000 | H |
| 33,610 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 8 | 68 | LOTTE - 2 | Andreas Holm | Rideklubben Frederiksborg | 51,570 | 0,000 | H |
| 34,860 | 0,000 | 1 | |||||
9 | 57 | VESTERGAARDS QUICK STEP - 2 | Kristine Amalie Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub | 52,390 | 0,000 | H | |
| 35,720 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 44 | ORCHID'S VINCE - 2 | Sofie Kruhl Jensen | Birkerød Rideforening | 51,530 | 0,000 | H | |
| 36,340 | 0,000 | 1 | |||||
11 | 37 | FRIIS MAESTRO - 1 | Pernille Christiansen | Slangerup-Lynge Rideklub | 52,350 | 0,000 | H | |
| 37,300 | 0,000 | 1 | |||||
12 | 65 | RUBY GOLD II - 1 | Rikke N. Andersen | Søborggård Rideklub | 52,400 | 0,000 | H | |
| 37,840 | 0,000 | 1 | |||||
14 | 61 | JEFFIE CARWYN - 1 | Anna Victoria Weilsby | Nordsjællands Sportsrideklub | 53,230 | 0,000 | H | |
| 38,150 | 0,000 | 1 | |||||
6 | 31 | KARLIEN - 2 | Sarah Gradischnig | Slangerup-Lynge Rideklub | 53,360 | 0,000 | H | |
| 38,220 | 0,000 | 1 | |||||
13 | 23 | FALAZA - 1 | Phillippa W. Linde | Nordsjællands Sportsrideklub | 50,960 | 4,000 | H | |
5 | 10 | KOMET - 2 | Annesofie Bretton-meyer | Capacity Showjumping Center | 63,340 | 4,000 | H | |
4 | 71 | WAKELYS MINI ME - 2 | Emma Pietta Schou | Karlslunde Rideklub | 64,340 | 4,000 | H | |
7 | 43 | TOOJOUR - 2 | josephine Andersen | Karlslunde Rideklub | 53,570 | 8,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
10 | LA2** Springning Ponyer Individuelt Distriktsmesterskab B12 - A |
Antal plac.: 2 | Metode: B12 |
Dotering: 400, 300, 700, 500, 400, 300 |
Dommere: | E: Marie-Louise Elming, C: David Jacobsohn |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 5 | 35 | SPIRIT - 3 | Emma Gradischinig | Slangerup-Lynge Rideklub | 65,130 | 0,000 | H |
| 64,820 | 0,000 | H2 | |||||
| 27,260 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 3 | 30 | EDELWEIS FIDO - 3 | laura christiansen | Slangerup-Lynge Rideklub | 71,700 | 0,000 | H |
| 70,800 | 0,000 | H2 | |||||
| 28,390 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 41 | SØGÅRDS SPEEDY - 3 | Cecilie König | Rideklubben Frederiksborg | 66,390 | 0,000 | H | |
| 65,800 | 0,000 | H2 | |||||
| 28,730 | 0,000 | 1 | |||||
1 | 70 | ZOFFI - 3 | Alberte Folman Bach | Rideklubben Frederiksborg | 70,300 | 0,000 | H | |
| 60,160 | 0,000 | H2 | |||||
| 33,310 | 0,000 | 1 | |||||
6 | 12 | MADONNA - 3 | Josephine Christian Jacobsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 86,700 | 4,000 | H | |
| 59,900 | 0,000 | H2 | |||||
4 | 28 | CIRKELINE - 3 | Jennifer Nisted Florboe | Ørnebjerg Køre- Og Rideforening | 85,970 | 8,000 | H | |
| 72,000 | 4,000 | H2 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
10 | LA2** Springning Ponyer Individuelt Distriktsmesterskab B12 - B |
Antal plac.: 1 | Metode: B12 |
Dotering: 400, 300, 700, 500, 400, 300 |
Dommere: | E: Marie-Louise Elming, C: David Jacobsohn |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 2 | 42 | CORBEAGH CLAIRE - 2 | Noona Wildfang Linde | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,910 | 0,000 | H |
| 64,250 | 0,000 | H2 | |||||
| 28,530 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 20 | LL MERRINGGÅRDS SIR JACOB - 2 | Laura Nørgaard | Hillerød Sportsrideklub | 70,910 | 0,000 | H | |
| 70,840 | 0,000 | H2 | |||||
| 33,340 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 32 | OLDCASTLE MISTY - 2 | Louise Bober | Nordsjællands Sportsrideklub | 74,400 | 4,000 | H | |
| 68,050 | 0,000 | H2 | |||||
Udgået | 1 | 4 | SORTEPER - 2 | Emilie Olsen | Øresundskystens Rideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's C -stævne i springning for ponyer, med Individuelt Distriktsmesterskab & Heri cup kv | ||
10 | LA2** Springning Ponyer Individuelt Distriktsmesterskab B12 - C |
Antal plac.: 1 | Metode: B12 |
Dotering: 400, 300, 700, 500, 400, 300 |
Dommere: | E: Marie-Louise Elming, C: David Jacobsohn |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 3 | 69 | YASSER - 1 | Josefine Folman Bach | Rideklubben Frederiksborg | 68,720 | 0,000 | H |
| 67,650 | 4,000 | H2 | |||||
1 | 58 | MY LITTLE HOLLY - 1 | Kristine Amalie Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub | 78,250 | 4,000 | H | |
| 63,130 | 4,000 | H2 | |||||
2 | 15 | DRAMBUIE 9 - 1 | Louise Rye Svendsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 92,930 | 13,000 | H | |
| 80,620 | 4,000 | H2 |