Resultater
Nordsjællands Sportsrideklub |
DRF Stævnesystem - NSR's D springstævne med Klubmesterskab
|
||
Klasseoversigt |
1 Bom på jord - Hest & Pony B0 - A |
2 30 cm - Hest & Pony B0 - A |
3 60 cm - Hest & Pony B0 - A |
4 LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) S2 - A |
4 LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) S2 - B |
5 LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - A |
5 LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - B |
6 LB1*/LA1* Springning Ponyer B1 - Klubmesteskab - A |
6 LB1*/LA1* Springning Ponyer B1 - Klubmesteskab - B |
7 80 cm - Hest & Pony B0 - A |
8 90 cm - Hest & Pony B0 - A |
9 LC Springning Heste (100 cm) B4 - A |
10 LB1* Springning Heste (105 cm) B4 - A |
11 LB1*/LA1' Springning Heste B1 - Klubmesterskab - A |
Resultatliste
Nordsjællands Sportsrideklub |
|
DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D springstævne med Klubmesterskab
|
|
1 |
Bom på jord - Hest & Pony B0 - A
|
Antal plac.: 1 | Metode: B0 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte de Jonquieres Gammeljord |
Plac |
Startnr |
Stævnenr |
Hest |
Rytter |
Klub |
Resultat |
||
Tid |
Fejl |
Runde |
||||||
3 |
1 |
44 |
ROSA - 3 |
Wilma Heyn |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,000 |
0,000 |
H |
3 |
2 |
45 |
ROSA - 3 |
Josefine Cordrey |
Nordsjællands Sportsrideklub |
1,000 |
0,000 |
H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D springstævne med Klubmesterskab | ||
2 | 30 cm - Hest & Pony B0 - A |
Antal plac.: 2 | Metode: B0 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte de Jonquieres Gammeljord |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
3 | 1 | 44 | ROSA - 3 | Wilma Heyn | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 2 | 71 | IBRAHIM | Suzanne Prihardt | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 3 | 69 | HOLMEGÅRD´S RINGO - 3 | Merle Nicoline Hammarkvist | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 5 | 71 | IBRAHIM | Suzanne Prihardt | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 6 | 38 | DRAUPNIR | Stephanie Bergquist | Værløse Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
4 | 69 | HOLMEGÅRD´S RINGO - 3 | Merle Nicoline Hammarkvist | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 8,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D springstævne med Klubmesterskab | ||
3 | 60 cm - Hest & Pony B0 - A |
Antal plac.: 5 | Metode: B0 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte de Jonquieres Gammeljord |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
3 | 1 | 80 | DIXIE | Christina Domino Nielsen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 5 | 39 | VIKJÆRSVANGS MADEMOISELLE | Clara Køster | Hesselrød Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 6 | 80 | DIXIE | Christina Domino Nielsen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 7 | 4 | ÆBLEDALENS ATHOS - 2 | Emilie Rosenlund Svendsen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 8 | 70 | PLET | Emma Kofoed | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 9 | 65 | KIMBERLEY | Julie Kjærgaard | Slettebjerggaard Rideforening | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 10 | 12 | SWEETS MULLAGHMORE | Iben Willum Dannerbo | Slangerup-Lynge Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 11 | 28 | CLARIDO MAXIMA | Maria Elisabeth Wibroe | Sportsrideklubben | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 12 | 2 | SUNZETT COX ORANGE | Cecilia Mølbjerg | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 14 | 24 | ELMHOLTS BACARDI - 1 | Mia Lundberg | Slettebjerggaard Rideforening | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 15 | 35 | UMRIGAR STAR | Alexander Nicholas Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 16 | 36 | MONMORE MARTIN - 2 | Clara Hanke | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 17 | 37 | L´REVEDOR | Jesper Andersen | Værløse Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 18 | 39 | VIKJÆRSVANGS MADEMOISELLE | Clara Køster | Hesselrød Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 19 | 2 | SUNZETT COX ORANGE | Cecilia Mølbjerg | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 65 | KIMBERLEY | Julie Kjærgaard | Slettebjerggaard Rideforening | 1,000 | 4,000 | H | |
4 | 28 | CLARIDO MAXIMA | Maria Elisabeth Wibroe | Sportsrideklubben | 1,000 | 4,000 | H | |
13 | 3 | RATHLEE GIRL - 2 | Cathrine Saldern Lygum | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
Udgået | 2 | 70 | PLET | Emma Kofoed | Nordsjællands Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D springstævne med Klubmesterskab | ||
4 | LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) S2 - A |
Antal plac.: 1 | Metode: S2 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte de Jonquieres Gammeljord |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 1 | 4 | ÆBLEDALENS ATHOS - 2 | Emilie Rosenlund Svendsen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 80,190 | 8,620 | H |
2 | 36 | MONMORE MARTIN - 2 | Clara Hanke | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 75,180 | 8,440 | H | |
Udgået | 3 | 3 | RATHLEE GIRL - 2 | Cathrine Saldern Lygum | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | H | ||
Udgået | 4 | 43 | KÆRGAARDENS CHOPIN - 2 | Kaya Bækbo Holm | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D springstævne med Klubmesterskab | ||
4 | LC Springning Ponyer (80/70/60 cm) S2 - B |
Antal plac.: 2 | Metode: S2 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte de Jonquieres Gammeljord |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 6 | 31 | ORCHID'S GALILEO - 1 | Emma Bruun Høyer | Næstved Sportsrideklub | 75,090 | 8,520 | H |
2 | 7 | 47 | KARINO - 1 | Mette Larsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 76,030 | 8,480 | H |
3 | 40 | ROBIN - 1 | Emilie Diana Koldby | Hillerød Sportsrideklub | 111,850 | 8,460 | H | |
8 | 49 | KALBYGÅRD'S CASSIO - 1 | Gaia Henk | Nordsjællands Sportsrideklub | 68,820 | 8,060 | H | |
2 | 35 | UMRIGAR STAR | Alexander Nicholas Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 93,350 | 7,240 | H | |
5 | 24 | ELMHOLTS BACARDI - 1 | Mia Lundberg | Slettebjerggaard Rideforening | 93,650 | 6,640 | H | |
Udgået | 4 | 49 | KALBYGÅRD'S CASSIO - 1 | Gaia Henk | Nordsjællands Sportsrideklub | H | ||
Udgået | 1 | 66 | BERKZICHT RAMON - 1 | Julie Kjærgaard | Slettebjerggaard Rideforening | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D springstævne med Klubmesterskab | ||
5 | LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - A |
Antal plac.: 2 | Metode: B4 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte de Jonquieres Gammeljord |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 1 | 67 | MY LITTLE FELLOW - 3 | Cornelie Catarine Christiansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 75,400 | 0,000 | H |
| 25,200 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 3 | 46 | TEXI - 3 | Thea Væver Hartvig | Nordsjællands Sportsrideklub | 69,800 | 0,000 | H |
| 22,500 | 4,000 | 1 | |||||
6 | 8 | NANSY SØBLINK - 2 | Frederikke Stokkebro Sørensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 87,600 | 4,000 | H | |
Udgået | 4 | 12 | SWEETS MULLAGHMORE | Iben Willum Dannerbo | Slangerup-Lynge Rideklub | H | ||
Udgået | 2 | 32 | TARZAN - 3 | Andrea Ryby | Nordsjællands Sportsrideklub | H | ||
Udgået | 5 | 43 | KÆRGAARDENS CHOPIN - 2 | Kaya Bækbo Holm | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D springstævne med Klubmesterskab | ||
5 | LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 - B |
Antal plac.: 2 | Metode: B4 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte de Jonquieres Gammeljord |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 6 | 48 | LORD - 1 | Nicoline Schermann Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | 69,200 | 0,000 | H |
| 19,300 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 5 | 40 | ROBIN - 1 | Emilie Diana Koldby | Hillerød Sportsrideklub | 70,200 | 0,000 | H |
| 20,000 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 56 | SHAFTS LIGHTENING - 1 | Thilde Rosenstand Bach | Nordsjællands Sportsrideklub | 71,500 | 0,000 | H | |
| 20,200 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 68 | DERRYMATTERY FLASH - 1 | Cornelie Catarine Christiansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 69,500 | 0,000 | H | |
| 22,100 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 31 | ORCHID'S GALILEO - 1 | Emma Bruun Høyer | Næstved Sportsrideklub | 73,600 | 4,000 | H | |
1 | 66 | BERKZICHT RAMON - 1 | Julie Kjærgaard | Slettebjerggaard Rideforening | 129,500 | 4,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D springstævne med Klubmesterskab | ||
6 | LB1*/LA1* Springning Ponyer B1 - Klubmesteskab - A |
Antal plac.: 2 | Metode: B4 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte de Jonquieres Gammeljord |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 3 | 32 | TARZAN - 3 | Andrea Ryby | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,200 | 0,000 | H |
| 22,100 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 7 | 18 | WHITNEY - 3 | Selma Sofie Allerup | Nordsjællands Sportsrideklub | 55,200 | 0,000 | H |
| 22,300 | 0,000 | 1 | |||||
1 | 17 | CHERIE - 3 | Knirke Emilie Lebeck | Nordsjællands Sportsrideklub | 59,900 | 0,000 | H | |
| 23,800 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 30 | GATEAU SNAP APPLE - 3 | Knirke Emilie Lebeck | Nordsjællands Sportsrideklub | 59,900 | 0,000 | H | |
| 24,200 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 46 | TEXI - 3 | Thea Væver Hartvig | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,900 | 0,000 | H | |
| 24,700 | 0,000 | 1 | |||||
5 | 67 | MY LITTLE FELLOW - 3 | Cornelie Catarine Christiansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 62,800 | 0,000 | H | |
| 26,800 | 0,000 | 1 | |||||
6 | 60 | JO-JO - 3 | Rosemarie Heering | Nordsjællands Sportsrideklub | 54,800 | 0,000 | H | |
| 50,100 | 12,000 | 1 |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D springstævne med Klubmesterskab | ||
6 | LB1*/LA1* Springning Ponyer B1 - Klubmesteskab - B |
Antal plac.: 3 | Metode: B4 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte de Jonquieres Gammeljord |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 4 | 56 | SHAFTS LIGHTENING - 1 | Thilde Rosenstand Bach | Nordsjællands Sportsrideklub | 60,000 | 0,000 | H |
| 20,700 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 1 | 59 | DUPONT - 2 | Rosemarie Heering | Nordsjællands Sportsrideklub | 59,700 | 0,000 | H |
| 21,100 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 3 | 8 | NANSY SØBLINK - 2 | Frederikke Stokkebro Sørensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 68,200 | 0,000 | H |
| 21,600 | 0,000 | 1 | |||||
8 | 48 | LORD - 1 | Nicoline Schermann Ortving | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,100 | 0,000 | H | |
| 21,900 | 0,000 | 1 | |||||
7 | 68 | DERRYMATTERY FLASH - 1 | Cornelie Catarine Christiansen | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,700 | 0,000 | H | |
| 23,300 | 0,000 | 1 | |||||
9 | 62 | NIKI DE MONTMAIN - 1 | Emilie Heering | Nordsjællands Sportsrideklub | 66,900 | 0,000 | H | |
| 26,700 | 0,000 | 1 | |||||
6 | 61 | AVEC AMOUR - 1 | Emilie Heering | Nordsjællands Sportsrideklub | 80,900 | 4,000 | H | |
Udgået | 2 | 34 | KEEGAN'S DUFFY - 2 | Victoria Lora Engelbrecht Perez | Nordsjællands Sportsrideklub | H | ||
Udgået | 5 | 47 | KARINO - 1 | Mette Larsen | Nordsjællands Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D springstævne med Klubmesterskab | ||
7 | 80 cm - Hest & Pony B0 - A |
Antal plac.: 2 | Metode: B0 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte de Jonquieres Gammeljord |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
3 | 2 | 77 | GREY SURPRISE | Pedro Gosk | Hillerød Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 3 | 74 | BULLER - 3 | Alexander Nicholas Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 4 | 55 | SPOTLIGHTS DONNA - 1 | Iben Dinsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 5 | 77 | GREY SURPRISE | Pedro Gosk | Hillerød Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 6 | 5 | NØRGAARDS TONTON | Mette Ryby | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 7 | 74 | BULLER - 3 | Alexander Nicholas Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 8 | 14 | BARONESS SCARLET | Sara Dagmar Strøm Lundum | Maarum Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 9 | 23 | KENAGH LAD | Sarah Binau Vermont | Rideklubben Egene | 1,000 | 0,000 | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D springstævne med Klubmesterskab | ||
8 | 90 cm - Hest & Pony B0 - A |
Antal plac.: 4 | Metode: B0 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte de Jonquieres Gammeljord |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
3 | 1 | 55 | SPOTLIGHTS DONNA - 1 | Iben Dinsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 2 | 6 | KENNY U.A. | Clara Rindel Haar | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 3 | 10 | GABRESSE MUSTERD | Lone Søgård | Rideklubben Falken | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 5 | 15 | UNO ROYALE | maja line giebel | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 6 | 22 | FAUSTA | Cecilie Olsen | Slangerup-Lynge Rideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 8 | 41 | MISS SWANSEA XX | Cecilie Raahauge | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 12 | 78 | BARCELONA | Pedro Gosk | Hillerød Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 13 | 79 | E-QUITANA | Josephine Rye | Hillerød Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 14 | 41 | MISS SWANSEA XX | Cecilie Raahauge | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 15 | 42 | TIRANA | Kamille Erichsen | Sportsrideklubben | 1,000 | 0,000 | H |
3 | 10 | 81 | UNIQUE | Sara Pedersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 0,000 | H |
4 | 14 | BARONESS SCARLET | Sara Dagmar Strøm Lundum | Maarum Rideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
16 | 26 | D'ACCORD TDS | Trine Straegaard Emig | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 4,000 | H | |
9 | 26 | D'ACCORD TDS | Trine Straegaard Emig | Nordsjællands Sportsrideklub | 1,000 | 12,000 | H | |
Udgået | 7 | 33 | MOKAII | Laura Colsted Petersen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | H | ||
Udgået | 11 | 33 | MOKAII | Laura Colsted Petersen | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D springstævne med Klubmesterskab | ||
9 | LC Springning Heste (100 cm) B4 - A |
Antal plac.: 3 | Metode: B4 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte de Jonquieres Gammeljord |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 5 | 11 | CHAPLIN | Rebecca Rasmussen | Hillerød Sportsrideklub | 63,030 | 0,000 | H |
| 30,900 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 2 | 79 | E-QUITANA | Josephine Rye | Hillerød Sportsrideklub | 73,700 | 0,000 | H |
| 42,700 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 1 | 78 | BARCELONA | Pedro Gosk | Hillerød Sportsrideklub | 77,900 | 0,000 | H |
| 43,100 | 0,000 | 1 | |||||
11 | 81 | UNIQUE | Sara Pedersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 76,800 | 0,000 | H | |
| 43,800 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 10 | GABRESSE MUSTERD | Lone Søgård | Rideklubben Falken | 70,600 | 0,000 | H | |
| 79,500 | 12,000 | 1 | |||||
10 | 42 | TIRANA | Kamille Erichsen | Sportsrideklubben | 69,100 | 4,000 | H | |
8 | 21 | CLEINER ONKEL 8 | Camilla Weidemann | Sportsrideklubben Petersborg | 77,700 | 4,000 | H | |
3 | 6 | KENNY U.A. | Clara Rindel Haar | Nordsjællands Sportsrideklub | 80,300 | 4,000 | H | |
9 | 22 | FAUSTA | Cecilie Olsen | Slangerup-Lynge Rideklub | 80,800 | 4,000 | H | |
6 | 15 | UNO ROYALE | maja line giebel | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | 90,500 | 12,000 | H | |
Udgået | 7 | 19 | RELEASETHECRAC KEN XX (IRE) | Camilla Hammerschmidt Dyhr | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D springstævne med Klubmesterskab | ||
10 | LB1* Springning Heste (105 cm) B4 - A |
Antal plac.: 3 | Metode: B4 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte de Jonquieres Gammeljord |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 8 | 29 | LEOPOLD | Victoria Lora Engelbrecht Perez | Nordsjællands Sportsrideklub | 71,600 | 0,000 | H |
| 22,700 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 2 | 9 | NAYA KK | Natasja Kock Mogensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 77,900 | 0,000 | H |
| 25,400 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 3 | 11 | CHAPLIN | Rebecca Rasmussen | Hillerød Sportsrideklub | 69,100 | 0,000 | H |
| 26,000 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 16 | VILLUMHØJS PICASSO | Magnus Emil Olsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 87,600 | 4,000 | H | |
6 | 21 | CLEINER ONKEL 8 | Camilla Weidemann | Sportsrideklubben Petersborg | 91,800 | 4,000 | H | |
7 | 25 | IMPRESSIVE STAR | Emma Victoria Garnell | Nordsjællands Sportsrideklub | 92,300 | 4,000 | H | |
9 | 54 | GITANO VAN'T SMISHOF | Anna Christina de Jonquieres | Nordsjællands Sportsrideklub | 94,700 | 4,000 | H | |
1 | 72 | CASSIOPEIA | Rebecca Louise Pedersen | Nordsjællands Sportsrideklub | 95,100 | 4,000 | H | |
Opgivet | 5 | 19 | RELEASETHECRAC KEN XX (IRE) | Camilla Hammerschmidt Dyhr | Fredensborg-Humlebæk Sportsrideklub | H |
Resultatliste Nordsjællands Sportsrideklub | DRF Stævneprogram 2003 - NSR's D springstævne med Klubmesterskab | ||
11 | LB1*/LA1' Springning Heste B1 - Klubmesterskab - A |
Antal plac.: 4 | Metode: B4 |
Dotering: |
Dommere: | C: Anne Birgitte de Jonquieres Gammeljord |
Plac | Startnr | Stævnenr | Hest | Rytter | Klub | Resultat | ||
Tid | Fejl | Runde | ||||||
1 | 8 | 25 | IMPRESSIVE STAR | Emma Victoria Garnell | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,900 | 0,000 | H |
| 24,400 | 0,000 | 1 | |||||
2 | 9 | 83 | DÉESSE | Cecilie Børgesen | Nordsjællands Sportsrideklub | 64,500 | 0,000 | H |
| 24,700 | 0,000 | 1 | |||||
3 | 11 | 76 | VITANO | Simone G. Stæhr | Nordsjællands Sportsrideklub | 68,100 | 0,000 | H |
| 25,500 | 0,000 | 1 | |||||
4 | 4 | 9 | NAYA KK | Natasja Kock Mogensen | Nordsjællands Sportsrideklub | 69,000 | 0,000 | H |
| 26,500 | 0,000 | 1 | |||||
5 | 52 | ZACHS FAIRFIGHT | Anita Jane Cordrey | Nordsjællands Sportsrideklub | 68,200 | 0,000 | H | |
| 47,600 | 4,000 | 1 | |||||
Opgivet | 7 | 29 | LEOPOLD | Victoria Lora Engelbrecht Perez | Nordsjællands Sportsrideklub | 61,600 | 0,000 | H |
| Opgivet | 1 | ||||||
13 | 53 | CHICO 606 | Anna Christina de Jonquieres | Nordsjællands Sportsrideklub | 63,000 | 4,000 | H | |
1 | 82 | HVEDHOLMS IKAROS | Cecilie Børgesen | Nordsjællands Sportsrideklub | 67,300 | 4,000 | H | |
2 | 54 | GITANO VAN'T SMISHOF | Anna Christina de Jonquieres | Nordsjællands Sportsrideklub | 67,900 | 4,000 | H | |
10 | 50 | MARY D. | Erika Henk | Nordsjællands Sportsrideklub | 68,400 | 4,000 | H | |
6 | 16 | VILLUMHØJS PICASSO | Magnus Emil Olsen | Nordsjællands Sportsrideklub | 70,200 | 4,000 | H | |
12 | 51 | TOFTEHØJS JUSTITIA | Kristine Amalie Paulson | Nordsjællands Sportsrideklub | 78,000 | 4,000 | H | |
Udgået | 3 | 72 | CASSIOPEIA | Rebecca Louise Pedersen | Nordsjællands Sportsrideklub | H |